PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث هفته 12 لیگ 92-91 [ تراختور آزربایجان 2-0 استقلال ایران ]

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6

venüs
Tuesday 09 October 12, 11:57 PM
منه پول ورسه او قدر تعریف الرم ها :D قلمیمی ساتارام=))

مظلومی پیشنهادیمی قبول المدی شر سالدیم، بو وحدت پناهی ده پول ورمسه الچکمیجام

شاهین بیردن پول ورمسه بونادا اعلامیه یازارسان!:D فقط مواظب اول اعلامیه یازانان سورا سنی توتدورماسین! یوخسا جرمین آغیر اولار چوخلارینا اعلامیه یازیبسان!:D:D

Ali.AzarTurk
Tuesday 09 October 12, 11:58 PM
سلاملار هامیه

علی قارداش سنه ده تبریکلر و باشاریلار ،خیریلی و اوغورلی اولسون :x

یاشا آآآآ بهزاد ... بؤیوک دوسلار سایه سینده بیزده گچینروخ :x

BEHZAD1354
Wednesday 10 October 12, 12:03 AM
منه پول ورسه او قدر تعریف الرم ها :D قلمیمی ساتارام=))

مظلومی پیشنهادیمی قبول المدی شر سالدیم، بو وحدت پناهی ده پول ورمسه الچکمیجام

ایش ترسه اولوب ،دا بودفه دوغرودان سولار اؤز یوخاری چیخیر :D

دماخدان خبرنگار پول ورسین کی بیزلر یانیندا محبوب اولسون؟

بو خبرنگارلار پول آلار کی بیرین اؤز رسانه لرینده تبلیغ السین

یا طرفین ایسته مدیغی آداملارین علیه نه ،منفی تبلیغ آپارسین .

saray
Wednesday 10 October 12, 12:04 AM
شاهین بیردن پول ورمسه بونادا اعلامیه یازارسان!:D فقط مواظب اول اعلامیه یازانان سورا سنی توتدورماسین! یوخسا جرمین آغیر اولار چوخلارینا اعلامیه یازیبسان!:D:D

نظرین ندی جلسه قویاخ سردارینان؟
دعوت به مقاله نویسی

venüs
Wednesday 10 October 12, 12:09 AM
نظرین ندی جلسه قویاخ سردارینان؟
دعوت به مقاله نویسی
صبر اله صاباح زنگ ووروم سردارا جلسه قویاخ گورخ بو وحدت پناهین دردی ندی ملتی توتدورور!بیدا دیاخ سردار استادیوم دا بخاری وار؟!:D

بیدا دیاخ بو شبکه سهنده هی برنامه قویسونار تبلیغ السیننر تا ملت شنبه گونی استادیومی دولدورا!

BEHZAD1354
Wednesday 10 October 12, 12:14 AM
صبر اله صاباح زنگ ووروم سردارا جلسه قویاخ گورخ بو وحدت پناهین دردی ندی ملتی توتدورور!بیدا دیاخ سردار استادیوم دا بخاری وار؟!:D

بیدا دیاخ بو شبکه سهنده هی برنامه قویسونار تبلیغ السیننر تا ملت شنبه گونی استادیومی دولدورا!

ایندی 10گون قالیر اویونا ،هر هارداندی گره ایستادیومی دولدوراخ

بیر دفه بولسونلر کی ،گون یا ساعات دییشماغینان بیزیم قاباغیمیزدا

دورماخ اولماز :D

venüs
Wednesday 10 October 12, 12:18 AM

هن بابا استادیوم گره دولا تا چوخلارینین حالی توتولا! دا اوبیری سری مجبور اولالار اویونی سالالار شنبه صب سات 7 هر ساتا سالیبلار ته صب 7 قالیبده!:D

saray
Wednesday 10 October 12, 12:23 AM

بوخاری اولسا گِداخ؟

هن دا سهند گرهک دیه یاتانلار -بوخاری دیبینده اوتورانلار- تشریف گتیرین زحمت اولماسا..استادیوم مجهز به سیستم گرمایی و تخمه شکنی اولوپ

- - - Updated - - -

تکبیییییییییییییییییییییی ییییییییییییر
بلند گو آلاجام الیمه دانشگاهین حیطینده دییم :
جوانلار-غنچه لر-اوده یییپ یاتمیین تیرختوری آتمیین

BEHZAD1354
Wednesday 10 October 12, 12:25 AM
مدافع تراکتورسازی در گفتگوی اختصاصی با نصرنیوز:
هواداران تراکتور مقابل استقلال ورزشگاه را پر می کنند
نصرنیوز: بازیکن تیم تراکتورسازی گفت: من این قول را می دهم که بازی در هر روزی که باشد هواداران تراکتور به ورزشگاه خواهند آمد و از تیم خود حمایت خواهند کرد و ورزشگاه پر خواهد بود.
به گزارش نصرنیوز، سید محسن حسینی از جمله بازیکنان قدیمی تیم تراکتورسازی است که همیشه بسیار کم حاشیه ظاهر شده است. حسینی فصل گذشته در بیشتر دیدارها در ترکیب این تیم بود ولی امسال در چند دیدار گذشته تیمش نیمکت نشین بود. وی که از نیمکت نشینی ناراضی است دوست دارد به ترکیب اصلی تیم خود بازگردد. گفتگویی با این بازیکن انجام دادیم.
شارژ مالی قبل بازی با نفت انجام شده بود؟
پرداخت مالی که قبل از بازی با نفت انجام شد , قرار بود پیش از این ها پرداخت شود با توجه به مشکلات مالی که گریبان گیر تمام تیم های لیگ برتر است، جای تشکر دارد از آقای جعفری که به تعهدات خودشان عمل کردند.
از نیمکت نشینی ناراحت هستید؟
بازیکنی که نیمکت نشین باشد و از این کار ناراحت نباشد بازیکن نیست. دلیل نیمکت نشینی ضعف فنی و یا مشکل انضباطی و چیز های دیگر است و بنده به این دلیل از نیمکت نشینی ناراحت هستم و از کادر فنی ناراضی نیستم . هفته ششم سرمربی از من خواست تا من بر روی نیمکت بنشینم تا در این بازی از آقای نصرتی استفاده شود. من هم با یک تفکر حرفه ای قبول کردم. ولی اکنون 5 هفته هست که نیمکت نشین هستم و تعویض هم نمی شوم به طوریکه سال های گذشته در ترکیب اصلی حضور داشتم و در دقایق پایانی نیز در کارهای تهاجمی شرکت میکردم
ظاهراً قبل از هفته ششم آقای نصرتی مثل شما ناراحت بود.
مربیگری سلیقه ای است و در شش هفته اول مربی با ترکیب تیم آشنا می شود و خدا را شکر که سال گذشته و اوایل امسال نیز فیکس بودم. این بار هم قسمت بود که آقای نصرتی سابقه ملی پوشی دارند و از بازیکنان خوب تیم هستند در ترکیب باشند.
اینکه عینک آقتابی را به عنوان اعتراض زده بودید صحت دارد؟
عینک آفتابی رو قبل بازی زدم.چون آفتاب بود و ما هم قرار نبود که بازی کنیم. عینک زدم و چند تا عکس هم گرفتم و برای اعتراض نبود.
برای تیم ملی برنامه دارید؟
من امسال برنامه ریزی کرده بودم که به تیم ملی بروم. خبرهایی از دوستان شنیدم و به من گفتند که چند نفر زیر آب مرا نزد تونی زده اند. اسامی آنها را به من گفتند ولی من اصلا قبول نکردم.
با تونی درباره وضعیتت صحبت کرده ای؟
من با آقای تونی صحبت کردم و ایشان از من و چند بازیکن دیگر اظهار رضایت کردند و گفتند که مشکل فنی وجود ندارد. مربی گری نیز سلیقه ای هست و نمی توان با مربی درگیر شد. بزرگان فوتبال دنیا هم زمانی نیمکت نشین میشودند.
برخورد مردم با شما چگونه بوده هست؟
شکر خدا در این پنج و نیم سال حضور در تراکتور مردم من را بخوبی می شناسند و میدانند که پتانسیل سید محسن حسینی چیست.بازیکنان بزرگ دنیا نیز نیمکت نشین می شوند اما یک دید منفی نسبت به نیمکت نشینی در بین مردم ایران وجود دارد. مردم به من میگویند چرا نیمکت نشین شدی و جویای علت هستند با این که من همان بازیکنی هستم که سال قبل زیر نظر مربی که همه آرزوی بازی در تیم آنرا دارند فیکس بودم و تا نیم فصل آقای گل بودم.
با این وضع به فکر جدایی از تیم هستید؟
من تا زمانی مقامی با تیم تراکتور بدست نیاورم به فکر جدایی نخواهم بود.انشاالله سهمیه ایران در آسیا بیشتر شود تا تیم تراکتور سازی بتواند با حضور در این رقابت ها مقام بسیار خوبی کسب کند.
بر خلاف شما بعضی بازیکنان اعتراض هایی انجام می دهند که تیم را به حاشیه می کشد، نظرتان چیست؟
من و سه بازیکن دیگر از بازیکنانی هستیم که همیشه سعی داریم که حاشیه هایی که در تیم ایجاد می شوند را رفع کنیم و نگذاریم که رسانه ای شوند. حاشیه هایی پیرامون تیم نیز وجود دارد که وظیفه کمیته انظباطی جناب آقای جعفری هست که آنها را برطرف کند.
دیدار هفته آینده مقابل استقلال را چگونه ارزیابی می کنید؟
قلعه نوعی و چند تن از بازیکنان سال قبل الان در استقلال هستند که حساسیت کار را بیشتر می می کند و از طرف دیگر چون هر دو تیم جزو تیم های بالای جدولی هستند. مهمتر از همه هواداران دو تیم هستند که اصلی ترین حساسیت این دیدار به شمار می آیند و من این قول را می دهم که بازی در هر روزی که باشد هواداران تراکتور به ورزشگاه خواهند آمد و از تیم خود حمایت خواهند کرد و ورزشگاه پر خواهد بود.

منبع : نصر نیوز

مصاحبه نین باشا باشیندا 10-15 دفه نیمکت نشینی کلمه سین ایشله دیب

6نجی ایلیدی کی تیراختوردا اوینور دا خطا اولوب گچن ایل چوخ اوینییب !

بودی بیرده فروزاندی چیخیبلار عرش اعلایه ،گل بولاری یندیر آشاغی ؟

بولار هامیسی امیر ماشانین گوردوغی ایشلرین نتیجه سیدی ،یاندیران

یری اوراسیدی کی بیر میلیارد دان چوخ پول آلییب هله ده بیزه منت وورورx-((امیر ماشا)

BEHZAD1354
Wednesday 10 October 12, 12:43 AM
در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (8 کاربران و 4 مهمان ها)

BEHZAD1354,
A.rdalan,
ali1000104gh+,
farshid-1990+,
FGID,
rfa_saray,
SINOOS+,
یکی

کونو تیراختور -ایستقلال اویونودی ،استفراغین اویونچیلاری ایندیدن باشلییبلر

کی آی آمان بیز بو گونه جان بیر قیران آلمامیشوخ و... نیه؟ منجه ایندیدن اوتوزماخلارین

توجیه الیللر :D

sadra-tttt
Wednesday 10 October 12, 12:57 AM
همت الین استادیومه دولدوراخ
قویمیاخ احساس الونسون علاقه ترختورا آزالیب

R.F.A
Wednesday 10 October 12, 01:40 AM
والله من اولین تاپیکی آشدیم بو اویونا گوره
ولی متاسقانه بعضی دوستلار رعایت المیلر و موازی تاپیک آچیلار
ایندی 2 تاپیک ادغام الوپ
ئ فکر الیرم یاخجی اولا
خواهشا قبل از ایجاد تاپیک هماهنگ اولون. مخصوصا بعضی مدیرلریمیز!!!

دوشنبه ۱۰ مهر ۹۱, ۰۶:۴۹ بعد از ظهر توسط R.F.A (http://forum.tractorfc.com/member.php?5829-R-F-A) با عنوان ' بحث هفته 12 لیگ 92-91 [ تراختور آزربایجان Ⅶ استقلال ]

یکشنبه ۱۶ مهر ۹۱, ۰۲:۵۵ بعد از ظهر توسط RED-TNT (http://forum.tractorfc.com/member.php?43-RED-TNT) با عنوان مرگ و زندگی (تراختور-استقلال) :invite to

دوشنبه ۱۷ مهر ۹۱, ۱۲:۲۶ بعد از ظهر توسط Sarp (http://forum.tractorfc.com/member.php?3138-Sarp) با عنوان فراخوان: تراختور - استقلال ؛ نبرد ناعادلانه

و در آخر این موضوع از ادغام چند موضوع باموضوع: مرگ و زندگی (تراختور-استقلال نبرد ناعادلانه ) :invite to (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?4380-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D9%88-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%28%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84%D8%A7%D9%86%D 9%87-%29-invite-to/page6) حاصل شد.

ائلخان
Wednesday 10 October 12, 10:24 AM
məncə tiraxtur bu oyunda bərabər olacaq vəli isfəhanda sipahani odacağ

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 11:05 AM
قالاجاخسیز اوده کی وحدت پناهینین گزارشین اشیدسیز ؟بو اویون اونون نوبتیدی گزارش الیه سیزده بیزه تای مجبور دییسیزکی اوده قالیب بونون چرت گزارشلرین اشیدسیز چیخین گدین عشقیزین دالیسیجادداااااااااا

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 11:45 AM
سلام الیکیمممممممممممممممممممم مممم:D
توزی رودریگو س ش د ل ا ازنا گدی=))دی به هیر تراختوردییییییییییی:P

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 11:48 AM
نجور ایشدیکی هرکس ترختوردان اس اسه گدیر تبریزدکی اویونا یتیشمیر یا سالیلار اشیه یادا اوزی چیخیرگدیر:)قوربان اولوم الله دااااا

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 11:48 AM
بتر الدی توزی دا تیراختورون قاباندا اوینامیجاخ ... ساموئل ده کی اوجور دیلر اوینامیجاخ ، فعلا هر زاد تیراختورون نفعینه دی ...

انشالله ممد ابراهیمی ، انسلمو بو ایوون فیکس السون لار + ژائو ویلا :D اوندا تیم تیم اولار هااااا ...

ولی گوزوم سو ایشمیر گینه بو مسعود اوینیجاخ ... =((:D

venüs
Wednesday 10 October 12, 11:53 AM
بتر الدی توزی دا تیراختورون قاباندا اوینامیجاخ ... ساموئل ده کی اوجور دیلر اوینامیجاخ ، فعلا هر زاد تیراختورون نفعینه دی ...

انشالله ممد ابراهیمی ، انسلمو بو ایوون فیکس السون لار + ژائو ویلا :D اوندا تیم تیم اولار هااااا ...

ولی گوزوم سو ایشمیر گینه بو مسعود اوینیجاخ ... =((:D

مسعود نم نه ایشدن چیخیب کی کادره فنی اونا اعتقاد تاپیبده! بیز کی میدان دا او گده دن بیشه گورممیشوخ ایندی هاردا اوزین ثابت الیبده معلوم دییر!:-?:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 11:55 AM
در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (3 کاربران و 14 مهمان ها)

Mohammad yegane (http://forum.tractorfc.com/member.php?16127-Mohammad-yegane),
Arvin_W (http://forum.tractorfc.com/member.php?11371-Arvin_W),
pishi248 (http://forum.tractorfc.com/member.php?8414-pishi248)

بو 14 نفر نمنیه دوروپلا بوردا؟:D

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 11:58 AM
دا بو اویون احسانی اویناتماسا دیجام ورزشگاهی تونینین باشینا چورسونلر قاباخکی اویون عوضینکی احسانی گتیره مسعودی گتدی دا لاپ اعصابیم قاریشدی

- - - Updated - - -

ای کاش جان واریو مصدوم اولا گلمیه

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 11:59 AM
مسعود نم نه ایشدن چیخیب کی کادره فنی اونا اعتقاد تاپیبده! بیز کی میدان دا او گده دن بیشه گورممیشوخ ایندی هاردا اوزین ثابت الیبده معلوم دییر!:-?:D

به قول تبریزی بو مسعودون اله دوران طفولیتینن شانسلیدی ... ایندی نم نه ایش گوروپ الله اعلم !

او سری عوض اینکه سید صالحی سالا میدانا باری هوشی دا اولماسا کله ورماخ قدرتی یاغچیدی ... ولی مسعود .....

الله اوزی کمک السین ...

venüs
Wednesday 10 October 12, 11:59 AM
دا بو اویون احسانی اویناتماسا دیجام ورزشگاهی تونینین باشینا چورسونلر قاباخکی اویون عوضینکی احسانی گتیره مسعودی گتدی دا لاپ اعصابیم قاریشدی

کاش بو مسعودی دا علیزاده کیمی دسته بیر تیمینه وردوخ! سربازی سی کوتولسیدی راحت اولاردوخ! کلا بیزیم تیم سربازدان شانس گتیمدی فقط احسان قشه چیخدی! قالانی یا مریض(مصدوم) اولدو یا دا مسعود کیمی اعصاب خرد کن بازیکن اولدو!

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:00 PM
ای کاش جان واریو مصدوم اولا گلمیه

دست به دعا اولون :D گجه گونوز زجه ورن :D

R.F.A
Wednesday 10 October 12, 12:01 PM
زمان آنچنان به كهنگي نپيوسته كه تاريخ دانان تاريخ ما را بنگارند آنچنان تازگي داريم كه هنوز به تاريخ نپيونديم.زنده هستيم و در شريان حيات جاري. آنچه كه ما با خون دل بدست آورده ايم بنام يكديگر مصادره مي كنند،چون مالي كه بي پدر باشد.آنان كه تا ديروز ميان توپ هندبال و فوتبال فرقي قائل نبودند امروز افتخارات را به در و ديوار خود قاب مي كنند. و آنان كه امروز هم از دانش نوين فوتبال هيچ نمي دانند و خود در زمره انحطاط كنندگان اخلاق، به ما درس اخلاق و عزت! مي دهند.

آن زمان كه همه به ما پشت مي كنند و از پس و پيش خنجر مي زنند تنها آنچه كه براي ما مي ماند خود هستيم و اين براي ما كافي ست اگرچه قدر آن شور را بدانيم.
اين نبرد همواره ناعادلانه بوده و خواهد بود از توزيع بودجه تا به امكانات رفاهي هواداران.به رقم يكي دو بازيكن حريف مي توان باشگاهي ليگ برتري احداث كرد.در نبرد با اين تيم متمول تنها داشته مان را از ما ميگيرند و آن هواداران هميشگي.
بازي روز شنبه! و وسط روز اميدواريم كه موضوعات بدينجا ختم شود بايد بسيار خوش بين باشيم كه تركي يا داوري از نوع تركي به قضاوت اين بازي گمارده نشود.
شنبه يا يكشنبه، صبح يا شب بايد بياييم و سكوي خالي باقي نماند.بايد نشان دهيم كه هر آنچه از افتخار آفريده شد ما بيشترين سهم را داشته ايم.نگذاريد حيثيت شما را به بازي بگيرند.
ورزش ورزش و ورزش تنها اين نيست صحبت از افتخار و غرور است.صحبت از راست و دروغ است.صحبت از نامردي ها و جوانمردي هاست.اينجا فوتبال به دو تيم ختم نمي شود.تراختور نماينده چند ده مليون ايراني ست.تراختور نماينده شمال غرب كشور است.اين باشگاه براي خود هويتي دارد هويتي كه از هويت ما نشأت مي گيرد.امروز زمان آن است تا آنها كه با ما بازي كردند پاسخي قاطع و درخور بشنوند.
هر آن كس كه از فوتبال چيزي بداند يا نداند ،خرد باشد يا كهن سال آن روز در استاديوم نباشد تنها يك بازي را از دست نداده است.باشد و باشد بگزاريد آنها مراقب ساق پاهاي يكديگر باشند شما از حنجره هايتان بگذريد.
تراختور ترك را فرا مي خواند و لبيك خواهد گفت مگر آنكه در ترك بودن خود شك داشته باشد.

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:02 PM
کاش بو مسعودی دا علیزاده کیمی دسته بیر تیمینه وردوخ! سربازی سی کوتولسیدی راحت اولاردوخ! کلا بیزیم تیم سربازدان شانس گتیمدی فقط احسان قشه چیخدی! قالانی یا مریض(مصدوم) اولدو یا دا مسعود کیمی اعصاب خرد کن بازیکن اولدو!

وراخ شهرداری با اولار چوخ بومی بومی الیلر

ایکی ایل علیزاده بیزه حرص وردی ایندیده بو

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:03 PM

گینه علیزاده ... علیزاده مسعودون یاندا اوزونه گوئره مسی دی ... بو لاپ کوکه دی ...

باری علیزاده 4-5 دانا دریبل وردی بو هش هیساد باشارمیر ... فقط توپی شوتدی 40 متر او الیخ گده اشیه الین گویا تپه سینه ...

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:04 PM
دست به دعا اولون :D گجه گونوز زجه ورن :D

بیز دعا الینده الله برعکسین وریر به قول سیز مسعود شانسلیدی قوی اونا دیاخ دعا السین گوراخ شاید فرجی اولدی

من دعا السم گوردون الله ممدابراهیمی یا کیانینی مصدوم الدی اوندا بیول .......

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:06 PM
بیز دعا الینده الله برعکسین وریر به قول سیز مسعود شانسلیدی قوی اونا دیاخ دعا السین گوراخ شاید فرجی اولدی

من دعا السم گوردون الله ممدابراهیمی یا کیانینی مصدوم الدی اوندا بیول .......

:D اله سن مسعود ابراهیم زاده گات جانواریو قاتیشدیر دعا اله :D رحمتی ده قاتسان طعمی یاخجی لاشار :D

کیانی اینانمیرام مصدوم اولا ...:D ولی ممدی نیه :D گورخورام هش اویونا یتیشمیه !

venüs
Wednesday 10 October 12, 12:07 PM
گینه علیزاده ... علیزاده مسعودون یاندا اوزونه گوئره مسی دی ... بو لاپ کوکه دی ...

باری علیزاده 4-5 دانا دریبل وردی بو هش هیساد باشارمیر ... فقط توپی شوتدی 40 متر او الیخ گده اشیه الین گویا تپه سینه ...

چوخ اوزلشیبده ایکی سری با اینکه حاج صفی واریده اعتماد به نفس نن گدی کرنر ووردو!:-? اودا نه کرنر؟؟ عمرومده اوجورا کرنر گورممیشدیم کی اونیدا مسعود خانان گودوخ!
علیزاده گینه توپ اوت آ گدنده بمدت 5 دیقه حریفین بازیکنلاری اسیردی کی آلاه علیزاده بو اوتی نجور اتاجاخ!:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:09 PM
بیگ زادده مصدومدی=))

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:11 PM
:D اله سن مسعود ابراهیم زاده گات جانواریو قاتیشدیر دعا اله :D رحمتی ده قاتسان طعمی یاخجی لاشار :D

رحمتی یوخ اوندا اوتساخ یاپیشماز اوندا دییرلر اس اس با لشکری از مصدومان به تراکتور باخت اله مسعود و جان واریو گورر

کیانی نیه یوخ میه دمیردی ؟

یوخ الله المسین ممد مصدوم اولا اولسا مسعود فیکس اولاجاخ دا اوندادا پیس وضعده اوتوزاریخ

منیم نظریمه مسعود تبریز اوشاغیدی گلین اونی وراخ تیم ملیه دسته بیره تبعید المیاخ یازیخدی

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:11 PM
چوخ اوزلشیبده ایکی سری با اینکه حاج صفی واریده اعتماد به نفس نن گدی کرنر ووردو!:-? اودا نه کرنر؟؟ عمرومده اوجورا کرنر گورممیشدیم کی اونیدا مسعود خانان گودوخ!
علیزاده گینه توپ اوت آ گدنده بمدت 5 دیقه حریفین بازیکنلاری اسیردی کی آلاه علیزاده بو اوتی نجور اتاجاخ!:D

=)) یادیمدا دی تهران دا وردی بیرین الله بشلسین بیلسینه چوخ سوزلر ددیم :D وردی او الدن ده گتدی اشیه .. او حده مزخرف ...

بابا علیزاده اوزی عالمیدی .... من اونون گتمانان مخالفیدیم ... چون بولوردوم گتسه بیدانا مایماخ تری گلجاخ ... !

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:13 PM

ممد مسدومدی؟؟؟؟:((

- - - Updated - - -

علیزاده قدرین بولمدوخ بیزی ته گویدیدا=))

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:15 PM
رحمتی یوخ اوندا اوتساخ یاپیشماز اوندا دییرلر اس اس با لشکری از مصدومان به تراکتور باخت اله مسعود و جان واریو گورر

یوخ الله المسین ممد مصدوم اولا اولسا مسعود فیکس اولاجاخ دا اوندادا پیس وضعده اوتوزاریخ

منیم نظریمه مسعود تبریز اوشاغیدی گلین اونی وراخ تیم ملیه دسته بیره تبعید المیاخ یازیخدی

منه کی فرق المز ، چه با رحمتی ، چه بی رحمتی ، و ... استقلالی اوتساخ استادیومی باشیما چورجام :D

جانواریو کی ورسان بتر اولار :D

چالیم تختیه :D ماشالله دان گچیپ دی کیانین ایشی :D بو 5 ایل ده بیر سری ده مصدوم اولمیپ :D ... هم قوی دی هم ده هش کیم بیلسینه یاخین لاشمیر ....

ایشالله کی ممد و انسلمو فیکس اولالار اوندا تیراختور واقعی گوروشر ...

هن هاا اله مسعودی تیم ملیه تاپشیر :D کیروش دا حال الر :D

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

علیزاده قدرین بولمدوخ بیزی ته گویدیدا=))

دیلیوی دیشلیه داداش بو نه سوزلریدی ... ممد ساپ سالیمدی

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:16 PM

مسعود روحیه لازیمدی:Dگره تشویق الیاخ مسود اوزیل دیاخ=))
فقط خبریز وار باشن هردا وردرر؟؟؟:x=))

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:16 PM
موافقت قلعه نوعي با جدايي يک بازيکن
اميرقلعه نوعي، سرمربي تيم استقلال که درخصوص جدايي بازيکنان تيمش نظر مساعدي ندارد، از جدايي ردي از استقلال خبر داد و به مديرعامل استقلال اعلام کرد که با اين درخواست مخالفتي ندارد.
http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00939980.jpg

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، صحبت از جدايي دروازه بان دوم تيم استقلال است، زيرا آبي ها معتقدند استقلال به ردي نياز ندارد و حضور وي در تيم براي تنها پرشدن ليست تيم است و نتيجه اي براي تيم ندارد.

شايان ذکراست، سرمربي استقلال خواستار اين است که جاي خالي ليست خود را با بازيکنان ديگري تکميل کند.

اولمیه فروزان ؟

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:19 PM
موافقت قلعه نوعي با جدايي يک بازيکن

اميرقلعه نوعي، سرمربي تيم استقلال که درخصوص جدايي بازيکنان تيمش نظر مساعدي ندارد، از جدايي ردي از استقلال خبر داد و به مديرعامل استقلال اعلام کرد که با اين درخواست مخالفتي ندارد.

http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00939980.jpg

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، صحبت از جدايي دروازه بان دوم تيم استقلال است، زيرا آبي ها معتقدند استقلال به ردي نياز ندارد و حضور وي در تيم براي تنها پرشدن ليست تيم است و نتيجه اي براي تيم ندارد.

شايان ذکراست، سرمربي استقلال خواستار اين است که جاي خالي ليست خود را با بازيکنان ديگري تکميل کند.

اولمیه فروزان ؟

فروزان سفه دییر گده استقلالا کی رحمتی ن ذخیره سی اولا .. هش بیر اویون دا اویناماز ....

فروزان فعلا استقلالا گتماغی متنفی دی

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:21 PM

- - - Updated - - -

=))

ماشالله او سنن مننده سالیمدی مصدوم اولسا دونن موتور سوره بیلردی

البته گوزوم یاشیل دییر یا بدنظر دییرم ها بونی دییم

- - - Updated - - -

فروزان سفه دییر گده استقلالا کی رحمتی ن ذخیره سی اولا .. هش بیر اویون دا اویناماز ....

فروزان فعلا استقلالا گتماغی متنفی دی

مدرکین وار ؟:) ثابت الیه بولسن؟

بیر سوز دییرم ولی سن الله منی یامانامین ها ای کاش فروزان قییده چون عقیل اصلا شوت توتامیر فروزان بیلدیر یاخجیدی دا بو ایل احساس الیردی رقیبی یوخدی سفحلدی

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:24 PM
مدرکین وار ؟:) ثابت الیه بولسن؟

بیر سوز دییرم ولی سن الله منی یامانامین ها ای کاش فروزان قییده چون عقیل اصلا شوت توتامیر فروزان بیلدیر یاخجیدی دا بو ایل احساس الیردی رقیبی یوخدی سفحلدی

بابا مدرک نیاز دییر کی ... فروزان نیم فصل ده گتمیجاخ و شاید اگر رحمتی او بیرسی فصل ترانسفر اولا فروزان گده استقلالا ....

A = 4 و B = 4 : > A=B :D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:27 PM
نیکبخت گلجاخ تیراختورا؟؟/:x

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:31 PM
بابا مدرک نیاز دییر کی ... فروزان نیم فصل ده گتمیجاخ و شاید اگر رحمتی او بیرسی فصل ترانسفر اولا فروزان گده استقلالا ....

A = 4 و B = 4 : > A=B :D

بیر ایش گوراخ دا اس اسین مهاجمی یوخدی بیز مسعودی وراخ اولارا اولاردا توزینی ورسینلر نجدی؟

- - - Updated - - -

یوخ خبرلرده واریدی گدیر اس اسه

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:32 PM
بیر ایش گوراخ دا اس اسین مهاجمی یوخدی بیز مسعودی وراخ اولارا اولاردا توزینی ورسینلر نجدی؟

سن نزوه بو مامیله السله نچه اوستونده ورله؟؟؟=))=))

sahar_tiraxturchi
Wednesday 10 October 12, 12:34 PM
بيزده گلاخ بحثه. كيم كيمه دي؟:D

- - - Updated - - -

عليميزينن گرح يوز تومن ده وئراخ:D

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:34 PM
توزي و ساموئل به کشورشان سفر کردند و در تمرينات دوشنبه شرکت نکردند زيرا قرار بود آنها يک روز بيشتر از ديگر بازيکنان زمان داشته باشند و پس از آن در تمرينات شرکت کنند اما اين اتفاق رخ نداد و اين دو بازيکن در تمرينات دوشنبه شرکت نکردند تا جريمهاي نقدي براي آنها در نظر گرفته شود.

در گزارش جريمه يک ميليون توماني آنها به باشگاه ارائه شده است تامسئولان آن را مورد بررسي قرار دهند و تصميم نهايي اتخاذ شود.

البته اين مبلغ از قرار داد بازيکنان خاطي کسر ميشود.

قلعه نوعی قویماز توزی بو راحتلیخدا چیخا گده حیف اولدی بیزیم قابامیزدا اوینیجاخ

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:35 PM

- - - Updated - - -

یوخ خبرلرده واریدی گدیر اس اسه
تشویق السوخ گلر بیزیم چپیمیز یوخدی حاج صفی کی تنبهددی اکرامیدنده ایش چخماز اسیا وار گاباخدا:x

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:36 PM

اولار بیزه 500میلیوندا ورملی اولاجاخلار منیم بنگاهچی تانیشیم وار دییر چون دلار باهالاشیب اودیکی اولار بیزه بیرازدا ورملیدیلر

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:37 PM

یوخ بابا شایعه سالمین .. نیکبخت اویناسا گهر ده اوینیجاخ

- - - Updated - - -

sahar_tiraxturchi
Wednesday 10 October 12, 12:38 PM
توزي و ساموئل به کشورشان سفر کردند و در تمرينات دوشنبه شرکت نکردند زيرا قرار بود آنها يک روز بيشتر از ديگر بازيکنان زمان داشته باشند و پس از آن در تمرينات شرکت کنند اما اين اتفاق رخ نداد و اين دو بازيکن در تمرينات دوشنبه شرکت نکردند تا جريمهاي نقدي براي آنها در نظر گرفته شود.

در گزارش جريمه يک ميليون توماني آنها به باشگاه ارائه شده است تامسئولان آن را مورد بررسي قرار دهند و تصميم نهايي اتخاذ شود.

البته اين مبلغ از قرار داد بازيکنان خاطي کسر ميشود.

قلعه نوعی قویماز توزی بو راحتلیخدا چیخا گده حیف اولدی بیزیم قابامیزدا اوینیجاخ

ايتيفاقا منيم نظريمه اگر توزي گئتسه. كي هئش.
اگر ولي قلعه نوعي قويميه گئده بو اويونناري چيخارديپلار كي توزي بوردا اويناماسين.
بولمورم ها بئله حدس ويريرام:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:38 PM
بيزده گلاخ بحثه. كيم كيمه دي؟:D

- - - Updated - - -

عليميزينن گرح يوز تومن ده وئراخ:D

نیه مسلن مسودون باشی گشهدی یا توزی؟؟؟=))=))=))=))=))

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:39 PM

یاخجی دییر چون بیزیم سهمیه خارجی میز دولودی ... مسعودی وراخ عجمانا کراری الاخ :D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:39 PM

- - - Updated - - -

قراردادین گهرینن فسخ الوپ:x

sahar_tiraxturchi
Wednesday 10 October 12, 12:41 PM
نیه مسلن مسودون باشی گشهدی یا توزی؟؟؟=))=))=))=))=))

سنين ايشين اولماسين اوشاغا روحيه وئريرم:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:42 PM
سنين ايشين اولماسين اوشاغا روحيه وئريرم:D

مسود اوزیل دیجیوخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخ=))

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:42 PM
ايتيفاقا منيم نظريمه اگر توزي گئتسه. كي هئش.
اگر ولي قلعه نوعي قويميه گئده بو اويونناري چيخارديپلار كي توزي بوردا اويناماسين.
بولمورم ها بئله حدس ويريرام:D

به قول تونی قلعه نوعی باهوش مربیدی اله اویونچیلاری اپاریبکی تازا گلن اویونچیلار فقط اولارین یرین دولوبلار نکی ترختور تقویت اولا

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 12:43 PM
قراردادین گهرینن فسخ الوپ:x

به حد کافی وزر وبال واریمیز دی :D نیکبختی بوشلا ... :D

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:43 PM
مسود اوزیل دیجیوخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخ=))

نچ

مسعود اقای گل

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 12:45 PM
heç furuzandan xoşum gəlmədi. 90 da dedi hər oyunçunun allahındandi istiqlal kimi timdə oynia!!!!! biz bi goler istirük ki tiraxturda oynamağa iftixar eliə. furuzan kimilər bir az geçsə timi çətin şərayitdə tək qoyup gedəllər.

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:47 PM
یاخجی دییر چون بیزیم سهمیه خارجی میز دولودی ... مسعودی وراخ عجمانا کراری الاخ :D

ارسلان به نیه سنین بویون ذهنین ایشلمیر کراری الا بولوخ دا سهمیه اسیاییمیز بوشدی

ویلا سالاخ اشیه چون سلقلی اوینور ساعیده چوخ گیر وریر بیلسینه اعصابلاریمیزی قاتیرتوزینی الاخ درضمن چون توزی سهمیه لیگ برتریده حسابلانیر وگرح بیدانا تازا گلن اویونچیلاریمیزدان لیستدن چیخارداخ ایران پوریانیدا سالاخ

پس مسعود +ایران پوریان= توزی

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:51 PM
نچ

مسعود اقای گل

حویه او شوماره 13 کی بو گیر اینینهx-(

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 12:53 PM
biz niə asia səhmiəmizi işlətmirük? korə dən özbəkistan dan ya ayri ölkələrdən oyunçi gətirək da

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 12:55 PM

ویلا سالاخ اشیه چون سلقلی اوینور ساعیده چوخ گیر وریر بیلسینه اعصابلاریمیزی قاتیرتوزینی الاخ درضمن چون توزی سهمیه لیگ برتریده حسابلانیر وگرح بیدانا تازا گلن اویونچیلاریمیزدان لیستدن چیخارداخ ایران پوریانیدا سالاخ

سن گشه دیسن ولی بولاری اشیدن و اشیه اوتورن اسدیر..............:D

- - - Updated - - -

به حد کافی وزر وبال واریمیز دی :D نیکبختی بوشلا ... :D

اکرامی مصدوم اولسا ینه کیم وار؟؟؟

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 12:57 PM
məsud özi gərək özünə kömək eliə. amma bu gedişnən çox ona ümid bağlamaq olmaz

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 12:57 PM

دیسن سن منی تانیمامیسان هااا یادیندا دییر منن ونوس علیزادنی سالدیخ اشیه پس بونیدا الیه بولوخ فقط ایکی ایل گرح حرص ییسن

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 01:01 PM

- - - Updated - - -

اکرامی مصدوم اولسا ینه کیم وار؟؟؟

نیکبخت اکرامی یرنده اوینیجاخ :D

- - - Updated - - -

گذشت اله دا :D البیر بر عکس دیجادین :D

بابا ویلا یاخجیدی نیه گیر وریپسیز اونا ؟؟ :D

هن اله او ایشی گورسن ممنونون الوخ

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 01:07 PM
نیکبخت اکرامی یرنده اوینیجاخ :D

- - - Updated - - -

گذشت اله دا :D البیر بر عکس دیجادین :D

بابا ویلا یاخجیدی نیه گیر وریپسیز اونا ؟؟ :D

هن اله او ایشی گورسن ممنونون الوخ

اشکال تایپیدی از گیر ور

ویلا یاخجیدی اما چوخ فانتزی اوینور پاس اتاناجاد ادام ......

ارسلان نچه وریسن منن ونوس گداخ کراری گتیراخ ترختورا؟

- - - Updated - - -

نه عجب رسانلر حاشیه سازینی باشلامیبلر ؟قبلا ایکی هفته قالانان باشلیب توهین امیز مقاللر اویونچیلارینان مصاحبه الماخلار اما ایندی ....

بیراز شک الملیدی

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 01:18 PM
اي دووووووووووووووووووووست امان امان يااااااااااااار

- - - Updated - - -

بيزي ساين يوخ
من گئتديييييم=((=((=((:((:((:((

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 01:20 PM
در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (10 کاربران و 5 مهمان ها)

behdadfu (http://forum.tractorfc.com/member.php?329-behdadfu),
farshid-1990 (http://forum.tractorfc.com/member.php?3887-farshid-1990),
JAFAR8 (http://forum.tractorfc.com/member.php?16888-JAFAR8),
sadra-tttt (http://forum.tractorfc.com/member.php?7285-sadra-tttt),
sahar_tiraxturchi (http://forum.tractorfc.com/member.php?6473-sahar_tiraxturchi),
sasanred (http://forum.tractorfc.com/member.php?57-sasanred),
starsky (http://forum.tractorfc.com/member.php?4513-starsky),
xalxal-l (http://forum.tractorfc.com/member.php?3862-xalxal-li)

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بيزي ساين يوخ

بیدا اواتار گوی اوزوه:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 01:31 PM

- - - Updated - - -

بيزي ساين يوخ
اوزوی معرفی الیسن؟؟؟

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 01:34 PM
IS IT OK? DO YOU LIKE ME NOW?C

- - - Updated - - -

اوزوی معرفی الیسن؟؟؟

آديم حميد
تئهراندا ياشييرام
خالخال-ليام

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 01:37 PM
IS IT OK? DO YOU LIKE ME NOW?C

- - - Updated - - -

آديم حميد
تئهراندا ياشييرام
خالخال-ليام

حمید خوش گلمیسن نچه یاشون وار؟؟؟

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 01:43 PM
سلام داش علی تبریک دیرم:x

A.R.S
Wednesday 10 October 12, 01:45 PM
اشکال تایپیدی از گیر ور

ویلا یاخجیدی اما چوخ فانتزی اوینور پاس اتاناجاد ادام ......

ارسلان نچه وریسن منن ونوس گداخ کراری گتیراخ ترختورا؟

- - - Updated - - -

نه عجب رسانلر حاشیه سازینی باشلامیبلر ؟قبلا ایکی هفته قالانان باشلیب توهین امیز مقاللر اویونچیلارینان مصاحبه الماخلار اما ایندی ....

بیراز شک الملیدی

:D ایستیسن بیدانا دا ور گولامین دیبینن دا :D

بابا بیر 2 اویون فیکس اویناسا اوندا اوزون گورسه ده بولر ...

سیز گتیرین نچه دسز من وررم :D

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بيزي ساين يوخ

سلام سلام :D
کف احوال نجوردی ؟
خوش گچیر ؟

Ali.AzarTurk
Wednesday 10 October 12, 01:53 PM
سلام داش علی تبریک دیرم:x

سلام ... یاشا محمد جان :x

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 01:56 PM
:-*:-*SAĞOLUN DOSLAR MƏN YENİ ÜYƏ DƏYİRƏM. AMMA ÇOX VAXT ELƏMİRDİM SAYTA BAŞ VURAM

taymaz91
Wednesday 10 October 12, 01:57 PM
حاضیرر سز ورزیشگاه ای اویوندا اوچورداخ........

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 02:00 PM
YAŞIM 26

- - - Updated - - -

حاضیرر سز ورزیشگاه ای اویوندا اوچورداخ........

BİZ NƏFTİN OYNUNDA TƏXTİ Nİ UÇURTDUX SİZ DƏ SƏHƏNDİ
HAMMIMIZ AZADİNİ UÇURMAĞA HAZIRLAŞAQ...A

تبريزلي
Wednesday 10 October 12, 02:03 PM

- - - Updated - - -

بيزي ساين يوخ

سلام خوش گوردوك خلخالي قردش
بودا سنين عشقينه با اوزوم سالميشام تيراختور يئني ليگه گئلنده

(http://up.vatandownload.com/images2/mrtglotjd8tqf88gobvb.jpg)

http://up.vatandownload.com/images2/mrtglotjd8tqf88gobvb.jpg (http://up.vatandownload.com/images2/mrtglotjd8tqf88gobvb.jpg)

taymaz91
Wednesday 10 October 12, 02:04 PM
توجه..... توجه.... توجه
.. روز شنبه به خاطر بازی تیراختور در آذربایجان تعطیل عمومی است ....کلیه مدارس شرکتها..اداره ها....تعطیل میباشد....وعده دیدار صدوپنجاه هزار نفر در استادیوم سهند....

- - - Updated - - -

توجه..... توجه.... توجه
.. روز شنبه به خاطر بازی تیراختور در آذربایجان تعطیل عمومی است ....کلیه مدارس شرکتها..اداره ها....تعطیل میباشد....وعده دیدار صدوپنجاه هزار نفر در استادیوم سهند....

xalxal-li
Wednesday 10 October 12, 02:10 PM
[QUOTE=تبريزلي;936419]سلام خوش گوردوك خلخالي قردش
بودا سنين عشقينه با اوزوم سالميشام تيراختور يئني ليگه گئلنده
YAŞASIN XALXAL - YAŞASIN TƏBRİZ YAŞASIN AZƏRBAYCANIMIZ

(http://up.vatandownload.com/images2/mrtglotjd8tqf88gobvb.jpg)UOTE]

RED.FC
Wednesday 10 October 12, 03:05 PM
هنوز بیش از یک هفته به مسابقه تراکتور- استقلال باقی مانده اما صحبت های استقلالی ها کاملا وحشت آنها را نمایان کرده طوری که سخنرانی های توهین آمیزی بر علیه باشگاه تراکتور و مسئولین آن انجام دادند و حالا می خواهند این خرابکاریهایشان را به نوعی از ذهن هواداران بشویند.

استقلالی ها که از ترس شلوار خود را خیس کرده اند باید بدانند هواداران تراکتور هیچگاه فرهنگ عالی خود را بخاطرافرادی بد سابقه زیر سوال نخواهند برد اما از سویی اگر انتظار دارند که در تبریز برایشان کف زده شود در خیال خام هستند.
آنها اذعان می کنند که تنها به سردار جعفری توهین کرده اند و حساب هواداران جداست اما این کوتاه فکران نمی دانند که در باشگاه تراکتور هوادار ، تیم فوتبال و مدیریت همه با هم و در کنار یکدیگرند و توهین به یکی از آنها یعنی توهین به کل باشگاه.

onlyturk
Wednesday 10 October 12, 03:27 PM
هنوز بیش از یک هفته به مسابقه تراکتور- استقلال باقی مانده اما صحبت های استقلالی ها کاملا وحشت آنها را نمایان کرده طوری که سخنرانی های توهین آمیزی بر علیه باشگاه تراکتور و مسئولین آن انجام دادند و حالا می خواهند این خرابکاریهایشان را به نوعی از ذهن هواداران بشویند.

استقلالی ها که از ترس شلوار خود را خیس کرده اند باید بدانند هواداران تراکتور هیچگاه فرهنگ عالی خود را بخاطرافرادی بد سابقه زیر سوال نخواهند برد اما از سویی اگر انتظار دارند که در تبریز برایشان کف زده شود در خیال خام هستند.
آنها اذعان می کنند که تنها به سردار جعفری توهین کرده اند و حساب هواداران جداست اما این کوتاه فکران نمی دانند که در باشگاه تراکتور هوادار ، تیم فوتبال و مدیریت همه با هم و در کنار یکدیگرند و توهین به یکی از آنها یعنی توهین به کل باشگاه.

.
غلط کرده اند به جعفری توهین کرده اند (مثلا" خود این ستار همدانی) تو روغن داغ سرخشون میکنیم ...............:D

sahar_tiraxturchi
Wednesday 10 October 12, 04:16 PM
دوزدي جعفري نين ايشتيباهاتي اولوپ ولي ستار همداني سهلدي. اوباما اونا بي سوز ديه ياني تيرختورا و هوادارلارا توهين ائلييپ. اجدادين بيربيرينه پيوند وئرروخ:|

SHahab
Wednesday 10 October 12, 04:48 PM
دالدان آتان داش توپوغا دیر
ایتین ایشی هورماخدی دا یا غیر از بودی؟

هر نه دیلر دسینلر پیروزی از آن تیرختور و عاشقان آن است و بس .

امین tt
Wednesday 10 October 12, 05:03 PM
باشگاه تیرختورسازی نیه باشگاه شهرداری کیمین بنر زاد نصب المیر سطح شهره؟:-?
نظریز ندی؟ بنر یاخچی تبلیغدی ها.

تبريزلي
Wednesday 10 October 12, 05:37 PM
باشگاه تیرختورسازی نیه باشگاه شهرداری کیمین بنر زاد نصب المیر سطح شهره؟:-?
نظریز ندی؟ بنر یاخچی تبلیغدی ها.

دوغرودور بير كيچيك ايش كي انگيزه ياراتماق اوچون اولسون بيريسي رئكلام(تبليغات)دي اما تاسوفله بيز بو قونو نظرده آلماميشوق(هم اوزوموز و هم كلوپ)
بو اويون ياخجي رئكلام اولوب انشالله اگر دولسا و ياخجي بير اويون اولسا گئلن اويونلارا بير اومود ايشيغي واريميزدير

Amin7Urk
Wednesday 10 October 12, 06:23 PM
منیم نجه شانسیم یوخ
بیدانا چرت درس همراه با بیدانا چرت اوستاد
من نجه عشقیمی تک گویوم ؟؟
گلجام اوستادیندا گوزون چیخاردام
Amin7urk

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 06:47 PM
منیم نجه شانسیم یوخ
بیدانا چرت درس همراه با بیدانا چرت اوستاد
من نجه عشقیمی تک گویوم ؟؟
گلجام اوستادیندا گوزون چیخاردام
Amin7urk

سلام امین قردشششششششششش:D

orhan-azar
Wednesday 10 October 12, 07:17 PM
یاشاسین تراختورآذربایجان

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 07:25 PM
در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 2 مهمان ها)

raindrope (http://forum.tractorfc.com/member.php?14285-raindrope),
sardarili (http://forum.tractorfc.com/member.php?3526-sardarili),
starsky (http://forum.tractorfc.com/member.php?4513-starsky)

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 07:31 PM
سلام الیکیمممممممممممممممممممم مممممممم:D:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 07:39 PM
قو ورسان گولاخ توتولوررررررررررررررررررر رررر:D

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 07:58 PM
اگر بیری خیانت الیه گده 3 ایلدن سورا گده ندیسن؟؟؟

احسان عاشق تراختور
Wednesday 10 October 12, 08:08 PM
ژوزه به دنبال عکس العمل کریمی و کیروش (http://www.fardanews.com/fa/news/225282/%DA%98%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%85%D9%84-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%B4)
تمرین تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۶ امروز به مدت ۷۵ دقیقه برگزار شد.

فارس: تمرین امروز پرسپولیس با حضور سرمربی پرتغالی این تیم پیگیری شد.

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۶ امروز به مدت ۷۵ دقیقه برگزار شد.

در این تمرین بیشتر کارها زیر نظر یحیی گلمحمدی انجام شد. کار با توپ مرور، کارهای تاکتیکی و فوتبال دستگرمی در دستور کار قرمزپوشان بود.

* در تمرین امروز بازیکنان ملیپوش به همراه زاید و کنعانی غایب بودند.

* ژوزه نظارت دقیقی بر تمرین داشت، وی پس از مرخصی اولین روزی بود که در تمرینات پرسپولیس حضور پیدا کرده بود. همچنین ژوزه به دنبال عکس العمل علی کریمی و کارلوس کیروش پس از مصاحبه جنجالیاش قبل از ترک ایران بود.

* غلامرضا رضایی ۴۵ دقیقه همراه با تیم تمرین کرد، اما در فوتبال دستگرمی حاضر نشد.

* نقیزاده و علی عسگر فقط ۳۰ دقیقه تمرین کردند.

* مهرداد معدنچی از ناحیه گردن دچار مصدومیت شد.

* ۲۰هوادار در سکوت کامل در تمرین حضور داشتند.

* تمرینات امروز دروازهبانهای پرسپولیس زیر نظر احمد ناجی بود. به همین دلیل بهروز سلطانی که در تمرین امروز نیز حضور پیدا کرده بود به رختکن رفت و آنجا نشست.

* خبری از هافبک تستی پرسپولیس که روز گذشته در تمرینات این تیم حضور پیدا کرده بود نبود.

* نیلسون و گردان دقایقی بیشتر از سایر بازیکنان به تمرین پرداختند.

تمرين استقلال/ بازگشت قلعهنويي، غيبت 8 بازيكن قلعهنویی که پس از درگذشت مادرش در تمرین حضور یافته بود پس از دقایقی صحبت بازیکنان به گوشهای رفت و تا پایان تماشاگر بود 2012/10/10 19:14:00 http://i1.goal.com/web/goal/2012.10.10-v1/images/default/news/email_icon_02.gif (http://www.goal.com/iran/news/1825/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/2012/10/10/3440050/%D8%AA%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87%D9%86%D9%88%D9%8A%D9%8A-%D8%BA%D9%8A%D8%A8%D8%AA-8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%D9%83%D9%86#) http://i1.goal.com/web/goal/2012.10.10-v1/images/default/news/print_icon_02.gif (http://www.goal.com/iran/news/1825/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/2012/10/10/3440050/%D8%AA%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87%D9%86%D9%88%D9%8A%D9%8A-%D8%BA%D9%8A%D8%A8%D8%AA-8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%D9%83%D9%86#)

0
نظرات شما (http://www.goal.com/iran/news/1825/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/2012/10/10/3440050/%D8%AA%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87%D9%86%D9%88%D9%8A%D9%8A-%D8%BA%D9%8A%D8%A8%D8%AA-8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A%D9%83%D9%86#comments)

0

http://i1.goal.com/web/goal/2012.10.10-v1/images/default/gigya/awesome_up.png
Awesome

0

http://i1.goal.com/web/goal/2012.10.10-v1/images/default/gigya/dislike_up.png
Dislike

http://u.goal.com/197800/197875hp2.jpg ok

سايت گل- تيم فوتبال استقلال امروز هم مانند روزهاي گذشته در دو نوبت صبح و عصر به تمرينات آمادهسازي خودش ادامه داد. تمرین عصر امروز(چهارشنبه) استقلال در حالی با غیبت 8 بازیکن برگزارشد که ارسال توپ روی دروازه و گلزنی بخش اعظم زمان تمرین را به خود اختصاص داده بود.
به گزارش گل به نقل از ایرنا، این تمرین از ساعت 16:30 درکمپ ناصر حجازی برگزار شد که امیر قلعهنویی نیز در آن حضور یافت و مورد استقبال هواداران و بازیکنان قرار گرفت. قلعهنویی که پس از درگذشت مادرش در تمرین حضور یافته بود پس از دقایقی صحبت بازیکنان به گوشهای رفت و تا پایان تماشاگر بود. وی به دلیل جراحی زانو با استفاده از عصا به محل تمرین آمده بود.

در ابتداي تمرين بازیکنان به گرم کردن بدن های خود زیر نظر امیر حاجقاسم پرداختند و سپس کار با توپ را آغاز کردند. کادر فنی استقلال در این تمرین ارسال روی دروازه و گلزنی را برای نفرات در نظر گرفته بود و برگزاری آقا وسط نیز بخش دیگری از زمان تمرین را دربرگرفت.
هاشم بیگزاده و سیاوش اکبرپور به دلیل مصدومیت، لیام ردي به همراه رودریگو توزی بازیکنان خارجی استقلال و سیدمهدی رحمتی، جواد نکونام، پژمان منتظری و خسرو حیدری که در اردوی تیم ملی فوتبال ایران حضور دارند در تمرین استقلال غایب بودند.
به گفته امین نوروزی، اکبرپور و بیکزاده دچار مصدومیت شدهاند اما برای دیدار بعد استقلال مشکلی ندارند. سیروس دین محمدی و مهدی فنونی زاده از پیشکسوتان استقلال، امین نوروزی معاون پزشکی استقلال و تیم آنالیزور آبیپوشان نیز از حاضرین در تمرین بودند. در این تمرین که تا ساعت 17:50 به طول انجامید 50 هوادار حضور داشتند.

50+20=70=))

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 08:11 PM
مهدیییییییییییییییییییییی ییییییی کیانییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:13 PM
مهدیییییییییییییییییییییی ییییییی کیانییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی

یاشاسین:x

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 08:15 PM
غیرتی ااااااااااااااااام غیرتی امممممممممممممممم من مهدی کیانی امممممممممممممممممممممممم ممم

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:16 PM
غیرتی ااااااااااااااااام غیرتی امممممممممممممممم من مهدی کیانی امممممممممممممممممممممممم ممم

معدن غیرتییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییی

ساسی
Wednesday 10 October 12, 08:28 PM
امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

سرور هرچی لنگیه امیر قلعه نوییی

سرور هرچی ترکه امیر قلعه نوییی

امیرخان امیرخان امیرخان .........................=))

چطورین .......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

استقلال 5 ـ ترکتوتور 1 ................:P

- - - Updated - - -

امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

aLi.aLex
Wednesday 10 October 12, 08:29 PM

تو خورشیدی ولی غروب نـــــــداری . . . . . آهای مهدی کیـــــــــــــــــانــــ ـــــــــی 8-}

- - - Updated - - -

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 08:30 PM
http://www.youtube.com/watch?v=u8RigZM5uOk&feature=youtu.be
یادش بخیر
قبل از شروع بازی با پرسپولیس که 4/1 اوتدوخ.

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 08:33 PM
کیانی بیدانا بو گل لاردان ویراجاخ استقلال ا:
http://www.youtube.com/watch?v=VIUw4bSO27g&feature=relmfu
:x:x:x:x:x

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:35 PM
امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

- - - Updated - - -

امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

گده چخ س ی ح دی ر برا سن یرین در بورا ترک اوغلانان یریدیx-(

- - - Updated - - -

امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

- - - Updated - - -

امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

گده چخ س ی ح دی ر برا سن یرین در بورا ترک اوغلانان یریدیx-(

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 08:35 PM
http://www.youtube.com/watch?v=oZ7RaYQzsTo&feature=youtu.be
آیا شنبه بو صحنه نی گوراجاگوخ؟:x:x:x:x

- - - Updated - - -

http://www.youtube.com/watch?v=oZ7RaYQzsTo&feature=youtu.be
آیا شنبه بو صحنه نی گوراجاگوخ؟:x:x:x:x

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:36 PM
حسین قردش بو گده اتور اشیه x-(

mortozpasha
Wednesday 10 October 12, 08:36 PM
(http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=805823&viewfull=1#post805823)آرکاداشلار اولورسا بو ماهنيلاري بير سئري تازاشدان دينليگين کي ايستيقالالين اوينونا ائنئرژيلي اولاخ
بولاري سيزلري اوچون سئچديم

arkadaşlar olursa bu mahnılari bir seri tazaşdan dinliyin ki istiqalalın oynuna enerjili olax
bulari sizləri üçün seçdim

#2 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=805823&viewfull=1#post805823)
#4 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=805825&viewfull=1#post805825)
#6 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=805827&viewfull=1#post805827)
#9 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=806182&viewfull=1#post806182)
#13 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=806520&viewfull=1#post806520)
#15 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=806523&viewfull=1#post806523)
#24 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=813222&viewfull=1#post813222)
#27 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=819914&viewfull=1#post819914)
#29 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=865142&viewfull=1#post865142)
#32 (http://forum.tractorfc.com/showthread.php?3390-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=870170&viewfull=1#post870170)

دوهتور قره باغی او مارشی اوخینده هامی ددی بونی ورزشگاه دا اوخیه جاخ

سورا بی سری ده استادیوم دا اوخونمادی :|

ساسی
Wednesday 10 October 12, 08:37 PM
تراکتور اماده باخت سنگین ..........

استقلال 4 ـ تراکتوروور 0

- - - Updated - - -

استقلال 4 ـ تراکتوروور 0

frna
Wednesday 10 October 12, 08:37 PM
کیم وار کیم یوخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 08:38 PM
حسین قردش بو گده اتور اشیه x-(
دوز گوروم سوزی نمنه دی :D:D:D

- - - Updated - - -

استقلال 4 ـ تراکتوروور 0

- - - Updated - - -

استقلال 4 ـ تراکتوروور 0
:D:D:D:D:D
آره؟
مطمئنی ساسی؟

- - - Updated - - -

کیم وار کیم یوخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
جیرررررررررررررر

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:41 PM

استقلال 4 ـ تراکتوروور 0

- - - Updated - - -

استقلال 4 ـ تراکتوروور 0

گوتوز وار گلین تبریز با
بیده بارمان گتمین یره باشووی سوخماx-(

- - - Updated - - -

دوز گوروم سوزی نمنه دی :D:D:D

- - - Updated - - -

:D:D:D:D:D
آره؟
مطمئنی ساسی؟

- - - Updated - - -

جیرررررررررررررر
سفه گده سفهلیبx-(

ساسی
Wednesday 10 October 12, 08:43 PM
پارسی پارسی پارسی پارسی ............

من فارسمو سرور کل دنیا ........ از نوادگان کوروش کبیر نه ترک ...........

کوروش کبیر کوروش کبیر کوروش کبیر .... جانم فدایی کوروش داریوش و زبان پارسی زیباترین زبان دنیا ............

من ایرانم شما ترک مغول ...........

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:47 PM

کوروش کبیر کوروش کبیر کوروش کبیر .... جانم فدایی کوروش داریوش و زبان پارسی زیباترین زبان دنیا ............

افغنستانان گلیپ ایستیفراغ 0 تیراختور 6 پخ یمیسن قلعه نوعی مرحوم ننسینن=))

frna
Wednesday 10 October 12, 08:50 PM
جیرررررررررررررر

سلام جیییررررررررررررر
کفون آشکیییییییییییییییییییییی ییییم

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:52 PM
به نیه گلمیسوز به حسین هارداسان؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام جیییررررررررررررر
کفون آشکیییییییییییییییییییییی ییییم

اااااااااااااابو نیه سفهلیپ؟؟؟تهرانی دیرم با؟

frna
Wednesday 10 October 12, 08:52 PM

پارسی جون تخم عرب یکم پارس کن=))

ساسی
Wednesday 10 October 12, 08:56 PM
بدبختا هر ساله میمام تلبلیز .... بازی تراکتور ـ استقلال ...مشینیم کنار شما ...بازی رو میبینم ..

بازم میام .......استقلالی کم تو تبریز نداریم .......... تبریز = استقلال .........

استقلال ......هوووووووووو هووووووووووووو ........

خلیج همیشه پارسی ایران همیشه پارسی گوی......

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 08:57 PM
حسین سن الله سیلمه ها

ساسی بهترنبود اسمت پارس بود؟چون خیلی بهت میاد

sardarili
Wednesday 10 October 12, 08:57 PM

آهان خوب شد خودتو معرفی کردی پس از توله سگای کوروشی!

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 08:59 PM
بدبختا هر ساله میمام تلبلیز .... بازی تراکتور ـ استقلال ...مشینیم کنار شما ...بازی رو میبینم ..

بازم میام .......استقلالی کم تو تبریز نداریم .......... تبریز = استقلال .........

کون داری ابی بپوش بیا تخم عرب
مثل ما که هر سال ازادی رو قرمز میکنیم

NaHiDeH
Wednesday 10 October 12, 09:02 PM

بیچاره تا حالا نرفته دکتر اگه پول نداری برو از دوستای افغانیت پول بگیر برو دکتر حتما احتیاج داری هم برو پیش روان شناس و هم دکتر اخه لکنت داری نمیتونی تبریزو تلفظ کنی از قدیم درست گفتن تبریز باکی انکارا بیز هارا فارسلار هارا

aLi.aLex
Wednesday 10 October 12, 09:02 PM

ساسی کفیــــن؟؟

من هاردان بولدوم سن تورکسن اوزوده تبریز اوشا اوزوده تیراختورچیسان؟ :D

مغز بازی ;;)

ساسی
Wednesday 10 October 12, 09:05 PM
کون داری ابی بپوش بیا تخم عرب
مثل ما که هر سال ازادی رو قرمز میکنیم ههههههههههههه
برو رد کارت بچه ........ولا من که تو تبریز خیلی فارس دیدم ....تبریز کم فارس نداره .........

بازم میام ..................هههههههههههههههه هههههههههههههههههههههههه

تبریز شهر همیشه استقلالی ......تبریز همیشه استقلالی ..........قلعه نویی سرور تورکههههههههههههااااااا

هرمزاد .........فردوسی شعار همیشه پارسی گوی یه شعر گفته در مورد ترکها میخایی بگم ....توررررررکوووووووووووو!!!! !!!!!!!!!!

frna
Wednesday 10 October 12, 09:14 PM
ساسی جون لطفا تا آخر بخون..........

شعر زیبای فارسی شهریار در مورد فارسها

کم پارس کن بی حیا
ای هرزه گیاه باغ ایران

ای روباه سرزمین شیران

بازی ننمای با دُم شیر

هر چند به دست توست زنجیر

توهین ننمای به قوم و کیشم

کز هر جهتی من از تو بیشم

در محضر ما ادب نگه دار

سر خم کن و حرمت و ادب دار

ما با ادبیم با ادب باش

وز بی ادبی گَزیده لب باش

ما ترک غیور و قهرمانیم

ما سرور مردم جهانیم

ما ملت قهرمان ترکیم

ما زاده سرزمین گرگیم

پا چون به حریم ما گذارید

ساکت شده پارس کم نمایید

روی تو اگر کمی حیا داشت

اندیشه تو اگر صفا داشت

گر احمق و بی حیا نبودی

درمانده و بینوا نبودی

در خانه دل تو را چو کس بود

فرمایش شهریار بس بود

اما چه کنم که بی حیایی

تومظهر جوری و جفایی

خود بند ادب گسسته خواهی

خود حرمت خود شکسته خواهی

ای مظهر هر فساد و پستی

هان حرمت عارفان شکستی

بنگر که چه بی اصالتی تو

بی حرمت و بی لیاقتی تو

در اوج کلاس بی کلاسی

تو وصله زشت یک لباسی

حیف است که بگویم خری تو

تهرانی لوس و انتری تو

آویزه گوش کن از این پس

هر دوره زمان و پیش هر کس

زین بعد به هر کجا رسیدی

هر جا که نشان زترک دیدی

برخیز و و فای خود نشان ده

در محضر ترک، دم تکان ده

یادت نرود ولو به گاهی

وین گفتۀ ماندگار شاهی

- - - Updated - - -

سلام،این شعر رو شهریاربزرگ خطاب به فارس ها كه ترك هارو خر خطاب می كردند سروده.البته مقصر اصلی خود تهرانی ها هستند......

امیدوارم فارس ها مخصوصاْ تهرانی ها متوجه شده باشند كه زبان ترك از زبان فارس ها خیلی برتره و مؤید اون هم اینكه زبان ترك به عنوان سومین زبان زنده دنیا شناخته شده است.

الا ای داور دانا تو می دانی که ایرانی چه محنتها کشید از دست این تهران و تهرانی
چه طرفی بست از این جمعیت ایران جز پریشانی
چه داند رهبری سر گشته صحرای نادانی
چرا مردی کند دعوی کسی که کمتراست از زن
الا تهرانیا انصاف می کن خر...تویی یا من
تو ای بیمار نادا ی چه هذیان و هدر گفتی
به رشتی کله ماهی خور؛به طوسی کله خر گفتی
قمی را بد شمردی اصفهانی را بتر شمردی جوانمردان آذربایجان را ترک خر گفتی
تو را آتش زدند و خود بر آن آتش زدی دامن
الا تهرانیا انصاف می کن خر تویی یا من
تو اهل پایتختی باید اهل معرفت باشیبه فکر آبرو و افتخار مملکت باشی
چرا بیچاره مشدی و بی تربیت باشی
به نقص من چه خندی خود سرا پا منقصت باشی
مرا این بس که میدانم تمیز دوست از دشمن
گمان کردم که با من همدل و همدین و همدردی
به مردی با تو پیوستم؛ندانستم که نا مردی
چه گویم بر سرم با نا جوانمردی
چه آوردی اگر می خواستی عیب زبان هم رفع می کردی
ولی ما را ندانستی به خود هم کیش و هم میهن
به شهریور مه پارین که طیارات با تعجیل
فرو می ریخت چون طیر ابابیلم به سر سجیل
چه گویم ساز تو بی قانون و هر دمبیل
تو را یک شب نشد سازو نوا در رادیو تعطیل
ترا تنبور و تنبک بر فلک می شد مرا شیون
بدستم تا سلاحی بود راه دشمنان بستم
عدو را تا که ننشاندم به جای از پا ننشستم
به کام دشمنان آخر گرفتی تیغ از دستم
چنان پیوند بگسستی که پیوستن نیارستم
کنون تنها علی مانده است و حوضش
چو استاد دغل سنگ محک بر سکه ما زد
ترا تنها پذیرفت و مرا از امتحان وا زد
سپس در چشم تو تهران به جای مملکت جا زد
چو تهران نیز تنها دید با جمعی به تنها زد
تو این درس خیانت را روان بودی و من کودن
چو خواهد دشمن بنیاد قومی را بر اندازد
نخست آن جمع را از هم پریشان و جدا سازد
چو تنها کرد هر یک رابه تنهایی بدو تازد
چنان اندازدش از پا که دیگر سر نیفرازد
تو بودی انکه دشمن را ندانستی فریب وفن
چرا با دوستارانت عناد و کین و لج باشد
چرا بیچاره آذربایجان عضو فلج باشد
مگر پنداشتی ایران ز تهران تا کرج باشد
هنوز از ماست ایران را اگر روزی فرج باشد
تو گل را خار بینی و گلشن را همه گلخن
تو را ترک آذربایجان بودو خراسان بود
کجا بارت بدین سنگینی و کارت بدینسان بود
چو شد کرد و لر و یاغی کزو هر مشکل آسان بود
کجا شد ایل قشقایی کزو دشمن هراسان بود
کنون ای پهلوان پنبه چو نی نه تیر ماند و نی جوشن
کنون گندم نه از سمنان فراز آید نه از زنجان
نه ماهی و برنج از رشت و نی چایی ز لاهیجان
از این قحط و غلا مشکل توانی وا رهاندن جانمگر
در قصه ها خوانی حدیث زیره و کرمان
دگر انبانه از گندم تهی شد دیزی از بنشن

آرزو
Wednesday 10 October 12, 09:16 PM
ساسی جون لطفا تا آخر بخون..........

شعر زیبای فارسی شهریار در مورد فارسها

کم پارس کن بی حیا
ای هرزه گیاه باغ ایران

ای روباه سرزمین شیران

بازی ننمای با دُم شیر

هر چند به دست توست زنجیر

توهین ننمای به قوم و کیشم

کز هر جهتی من از تو بیشم

در محضر ما ادب نگه دار

سر خم کن و حرمت و ادب دار

ما با ادبیم با ادب باش

وز بی ادبی گَزیده لب باش

ما ترک غیور و قهرمانیم

ما سرور مردم جهانیم

ما ملت قهرمان ترکیم

ما زاده سرزمین گرگیم

پا چون به حریم ما گذارید

ساکت شده پارس کم نمایید

روی تو اگر کمی حیا داشت

اندیشه تو اگر صفا داشت

گر احمق و بی حیا نبودی

درمانده و بینوا نبودی

در خانه دل تو را چو کس بود

فرمایش شهریار بس بود

اما چه کنم که بی حیایی

تومظهر جوری و جفایی

خود بند ادب گسسته خواهی

خود حرمت خود شکسته خواهی

ای مظهر هر فساد و پستی

هان حرمت عارفان شکستی

بنگر که چه بی اصالتی تو

بی حرمت و بی لیاقتی تو

در اوج کلاس بی کلاسی

تو وصله زشت یک لباسی

حیف است که بگویم خری تو

تهرانی لوس و انتری تو

آویزه گوش کن از این پس

هر دوره زمان و پیش هر کس

زین بعد به هر کجا رسیدی

هر جا که نشان زترک دیدی

برخیز و و فای خود نشان ده

در محضر ترک، دم تکان ده

یادت نرود ولو به گاهی

وین گفتۀ ماندگار شاهی

یاشاااااااااااااااااااااا
چوخ قشهیدی ساغ اول

آقا ساسی تهران دولیدی ترکونن اما مطمئین اول تبریزده فارسلارین یری یوخدی

ساسی
Wednesday 10 October 12, 09:17 PM
FRNA زر زر نکن ..................x-(میام دهنتو اسفالت میکنمهااااااااااااااااااا ااااx-(مرتیکه اشغال .........

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:21 PM
شنبه 29مهر:
مناسبت روز:
تراختور آذربایجان-استفراغ افغانستان.
ورزشگاه سهند.
یاداشت روز:
یادم نرود دوستانم در ورزشگاه چشم به راه من هستند..

- - - Updated - - -

FRNA زر زر نکن ..................x-(میام دهنتو اسفالت میکنمهااااااااااااااااااا ااااx-(مرتیکه اشغال

چیه داری میسوزی پارس پارس کن سگ خوب

احسان عاشق تراختور
Wednesday 10 October 12, 09:22 PM
FRNA زر زر نکن ..................x-(میام دهنتو اسفالت میکنمهااااااااااااااااااا ااااx-(مرتیکه اشغال .........

هی بی شوور دیوث گورت رو گم کن برو .

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 09:26 PM

ما نمردیم انجا دهن کسی اسفالت بشه
چون اینجا دهنت سرویس میشه

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:28 PM
اقا لار حسابا سالمییز اوزی کدر......

frna
Wednesday 10 October 12, 09:29 PM

بچه سوسول میدونی با کی می حرفی لگنت میکنم
دوستا بهش پماد زد سوزش تراکتور بزنید

ساسی
Wednesday 10 October 12, 09:30 PM
اصلا من پان فارس .........کی جرات داره به فارسها چیزی بگه ..........

میزنم اش و لاشش میکنممممممم .....تورک بچه سوسول برووووووووووووووووووووووو وووووو سیکتیر کن .............

احسان عاشق تراختور
Wednesday 10 October 12, 09:32 PM

میزنم اش و لاشش میکنممممممم .....تورک بچه سوسول برووووووووووووووووووووووو وووووو سیکتیر کن .............

سیکتیرساخ تنهامیمیونی.x-(

Mohammad yegane
Wednesday 10 October 12, 09:33 PM
اقا لار حسابا سالمییز اوزی کدر......

اداما هیس ور باااااااااااااااااااx-(

آرزو
Wednesday 10 October 12, 09:34 PM

جراتین وار گل ورزشگاهدا زیریلدا گور کیم کیمی اسفالت الر
جنبن یوخدی جهمنم اول

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:34 PM
یاشاسین تراختور

کور السون تراختوری ایستمیینر....

احسان عاشق تراختور
Wednesday 10 October 12, 09:36 PM

About Parviz

عاشق ملتم

Basic Info

Birthday
December 17, 1953

Male

Interested In
Men and Women

Languages
Persian (http://0s.o53xo.mzqwgzlcn5xwwltdn5wq.biglu.ru/pages/Persian-language/105666109466078) and Azari (http://0s.o53xo.mzqwgzlcn5xwwltdn5wq.biglu.ru/pages/Azari-Language/108453655841570)

پرویزپرستویی:x هم فارسه تو کثافت هم

ساسی
Wednesday 10 October 12, 09:37 PM
جراتین وار گل ورزشگاهدا زیریلدا جور کیم کیمی اسفالت الر
جنبن یوخدی جهمنم اول
اوفففففففف ارزو .... دختر تورک به به به =))......این عکس خودت خشگل خانوم .... تهران هم کی میشنی کجایی تهرانی خدمت برسیم ........

جاننننننننننننننننننننن .........

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:37 PM

برو بچه با هم سن وسالت بازی کن برو با افغانی های مونکول بازی کن برو بچه..

frna
Wednesday 10 October 12, 09:39 PM
جراتین وار گل ورزشگاهدا زیریلدا گور کیم کیمی اسفالت الر
جنبن یوخدی جهمنم اول

آرزو جان وئله پوخ ییب کوروشونان=))

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:40 PM
اوفففففففف ارزو .... دختر تورک به به به =))......این عکس خودت خشگل خانوم .... تهران هم کی میشنی کجایی تهرانی خدمت برسیم ........

جاننننننننننننننننننننن ......... بچه مکه خودت خواهر مادر نداری اینجا پارس پارس مکنی ....

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 09:41 PM
حسین سن الله سیلمه ها

ساسی بهترنبود اسمت پارس بود؟چون خیلی بهت میاد

ایشیم یوخ :D

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:42 PM
اقای مدیر لطفا بنی منشوری الییز ؟؟؟؟؟؟؟؟

mortozpasha
Wednesday 10 October 12, 09:43 PM
ساسی کفیــــن؟؟

من هاردان بولدوم سن تورکسن اوزوده تبریز اوشا اوزوده تیراختورچیسان؟ :D

مغز بازی ;;)

علی بودا خودی دی؟ :-?:D

frna
Wednesday 10 October 12, 09:45 PM

جاننننننننننننننننننننن .........

کونی انگار کونت میخاره
کیرم تو ناموست سحدیر

hosseinpackru
اوشاخلار صلاح نمنه دی ساسی موردینده؟
دیسیز بن اولسون؟

آرزو
دوسلار بو گدنین حتما" افغانینان عرب قاریشی وار حسابا سالمین جهنم اولسون;)

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 09:48 PM
اوشاخلار صلاح نمنه دی ساسی موردینده؟
دیسیز بن اولسون؟
حسین قردش بن اله بلسین.

ساسی
Wednesday 10 October 12, 09:51 PM
ههههههههههههههههه ..........شماها تورک نیستن اذری هستنننننننننننن

.............اونقدر بی عرضه هستین که زبان پارس رو هم نتوستین نگه دارین............ناموستنو فروختین به مغولا......................

hosseinpackru
Wednesday 10 October 12, 09:55 PM
بنینگ;;)

آرزو
Wednesday 10 October 12, 09:55 PM
ههههههههههههههههه ..........شماها تورک نیستن اذری هستنننننننننننن

.............اونقدر بی عرضه هستین که زبان پارس رو هم نتوستین نگه دارین............ناموستنو فروختین به مغولا......................

مغولارین شرافتی سن گده دن چوختردی شرف سیز

lllllazerbaijanlllll
Wednesday 10 October 12, 09:56 PM
در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است.

از مدیریت ایستردیم گی بو ... حذف السیننر سایتیدان تا باعیث اولماسین یولداشلار پیس سوز دیللرینا گتیسیننر تشگورلر

orhan-azar
Wednesday 10 October 12, 10:09 PM
من ایندی گلدیم.نیه بن الدیز؟
گوییدیز بیراز دانیشیدیم بو حیوانینان:D

lllllazerbaijanlllll
Wednesday 10 October 12, 10:15 PM
من ایندی گلدیم.نیه بن الدیز؟
گوییدیز بیراز دانیشیدیم بو حیوانینان:D

بیواخ یتیشدین سوموح آتدییخ تهرانا گددی فارسستانا

orhan-azar
Wednesday 10 October 12, 10:18 PM
یوز سری دمیشم بیری گلنده,حتی فارس,تورکجه یازین.گورون بو کیمدی؟
تورکدی؟
ساتقین تورکدی؟
فارسدی؟
و....
طرفیزی تانیین

FGID
Wednesday 10 October 12, 10:29 PM
http://onygq33un5zs2zq.mfvq.mzrggzdofzxgk5a.cameleo.ru/hphotos-ak-prn1/67146_281384965311517_843622285_n.jpg

http://onygq33un5zs2yi.mfvq.mzrggzdofzxgk5a.cameleo.ru/hphotos-ak-snc6/183472_453039908071816_1830928145_n.jpg

Altαy
Wednesday 10 October 12, 10:29 PM
من یک کارگر افغونی بیش نیستم =))

- - - Updated - - -

کشف استخوان سگ در ارامگاه کوروش کی*ر بشلین کبیر =))

ارسلان سن اولممیســــــــــــــــــ ـــن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اونی اوتـــــــــــــــور بابا ایت حورر کاروان کئچر ........=))

A.T.T
Wednesday 10 October 12, 10:40 PM
په گنه دیلخوشلوخ واریدی و من الدن وردیم

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 10:47 PM
سلام ترک قردشلریم.........

Mohammad
Wednesday 10 October 12, 10:49 PM
من بولمورم اونون سوزلرین سیلیم یا سیزین کی همان سوزلری نقل قول المیسیز

فقط گزارش پست اولونسا کافیدی دا

ali_Turk boy
البییر افغانستانان گلن وار دوزدی؟؟؟؟؟

A.T.T
بی بی شرف گنه گلدیx-(

llllazerbaijanllll
Wednesday 10 October 12, 10:52 PM

مين دفعه تبریزلی گردشیمیز و تایتان دییپ لر بو گده لر گلنده جواب ورمیز چیخیپ گدللر گینه هر دفه همان آش همان کاسا

SHahab
Wednesday 10 October 12, 10:53 PM

آ مد گره بوجور گده گودلرین جوابین ورسن بوجور آداما داش آتماسان قاشماز

SHahab
Wednesday 10 October 12, 10:55 PM
آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آ بو کیمدی بوو نام کاربری لری آچیر تز تز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟x-(x-(

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 10:59 PM

اقا محمد بیز گره جواب لارن وراخ تا ادام اولار...

- - - Updated - - -

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آ بو کیمدی بوو نام کاربری لری آچیر تز تز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟x-(x-(

معلوم دی دا شهاب قردش پارس پارس لاردی>

tuuran
Wednesday 10 October 12, 11:00 PM
مين دفعه تبریزلی گردشیمیز و تایتان دییپ لر بو گده لر گلنده جواب ورمیز چیخیپ گدللر گینه هر دفه همان آش همان کاسا

باشئوا دولانیم بوجور موجود لارئن گئرک جوابئن وئره سئن کی اوزلرین محق گورمیه لر . او دییرکی مغول لار گلدیلر آذربایجاندا سیزین دیلیزی دیشدیلر . بیزده دیروخ کی مغول لارئن اللرینده هچ بیر رسانه و... یوخیدی نجه ائلیه بولدولر کی بو بویوکلخدا آذربایجانی تورک دیللی ائله سینلر ؟ حال بو کی سیزلر بو قدر رسانه لرینن بیر قرندن چوخدور کی آذربایجانی فارس دیللی ائلیه بولمه میسیز؟ بس سیز گور نقدر بی عرضه سیز .

نام کاربری خلاف قوانین 17
Wednesday 10 October 12, 11:04 PM

در این باب روایات بسیار است :
از قوم ارسلان نقل کرده اند من محمد فنی هستم...
10687

روایتی دیگری نقل از تایتان هست که میگه:
من شاهین اهل تیران اصفهان هستم و اصلاً هم طرفدار سپاهان هستم

روایت سارپ عزیز هم این است که من از هم شاگردی های ساتگینش بودم...

از مولانا احمد جرمنی نقل است که من در سایت گل کار می کنم....

مولانا رضا نظر خاصی ندارد ولی ته دلش می گوید من از نوچه های امیر خان قلعه نویی هستم ...

Altαy
Wednesday 10 October 12, 11:08 PM
تایید

باشئوا دولانیم بوجور موجود لارئن گئرک جوابئن وئره سئن کی اوزلرین محق گورمیه لر . او دییرکی مغول لار گلدیلر آذربایجاندا سیزین دیلیزی دیشدیلر . بیزده دیروخ کی مغول لارئن اللرینده هچ بیر رسانه و... یوخیدی نجه ائلیه بولدولر کی بو بویوکلخدا آذربایجانی تورک دیللی ائله سینلر ؟ حال بو کی سیزلر بو قدر رسانه لرینن بیر قرندن چوخدور کی آذربایجانی فارس دیللی ائلیه بولمه میسیز؟ بس سیز گور نقدر بی عرضه سیز .

گوزل او گلیب یازان اوزی واقعیتی بولور ولی ایستمیر قبول الیه
سیز اوتورون اونی ددیم کی ایت حورر کاروان کئچر
او فقط ایستیر بیزی اوینادا گور نقدر ساده یوخ کی 10 20 نفر بیر نفرین سوزینن یرمیزدن اولوروخ

SHahab
Wednesday 10 October 12, 11:11 PM
در این باب روایات بسیار است :
از قوم ارسلان نقل کرده اند من محمد فنی هستم...
10687

روایتی دیگری نقل از تایتان هست که میگه:
من شاهین اهل تیران اصفهان هستم و اصلاً هم طرفدار سپاهان هستم

روایت سارپ عزیز هم این است که من از هم شاگردی های ساتگینش بودم...

از مولانا احمد جرمنی نقل است که من در سایت گل کار می کنم....

مولانا رضا نظر خاصی ندارد ولی ته دلش می گوید من از نوچه های امیر خان قلعه نویی هستم ...

ههههههههههههههههههههههههه ه الله اکبر هاااااااااا سن کیمسن بابا
بولوسن نمنه دیسن؟ البیر دیسن آدام اوز اوین اوت ویرا یا اوز اوشان اولدوره امکانی وار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممد فنی بوو سایتین ارشد مودورودی ایستیجاخ بیدانا کودکانه ایشینن اوز آبریسین آپارا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سن بولمورم کیمسن یا کیمین طرفینن سن ولی چوخ ایشتیباهداسان
ایه موشکولون وار دوستانه حل الماخ چوخ یاخجی تر اولار بونان کی سوز بازلیخ الیسن

tuuran
Wednesday 10 October 12, 11:11 PM
مغولان شاخه ای از ملت بزرگ و کهن تورک هستند که بزرگترین امپراطوری را در کره زمین و در پهنای بی مانند به نام ملت بزرگ تورک بپا کردند که هنوز هم اثر های معماریشان در اقصی نقاط دنیا دیده می شود

- - - Updated - - -

مغولان شاخه ای از ملت بزرگ و کهن تورک هستند که بزرگترین امپراطوری را در کره زمین و در پهنای بی مانند به نام ملت بزرگ تورک بپا کردند که هنوز هم اثر های معماریشان در اقصی نقاط دنیا دیده می شود

_Arvin_
Wednesday 10 October 12, 11:15 PM
مودیرلر گره دیقت الیه لر کی بوجور کاربرلر کی گلییللر سایتی ووروللار بیر بیرینه سایتین اعتیباری گلیر اشاغییا!!
کاربرلرین رفتارلارینناندا من تعجوبدیام؟!
گره بیر آز فیکیرلی وحرفه ای اولاسیز! سیز کی بوجور دارگا شادلارینان باش باشا وریسیز آرتیخلاخ باعیث اولوسوز کی سایتین نظمی دیسین بیر بیرینه!
سیزلر گره بوجور زامانلاردا مودورلره و سایتا کمحلیخ الیه سیز و فقط و فقط گوزاریش ورین تا تزلیغینان نام کاربری سی حذف اولسون!
اوندادی کی یاناجاخدی و گدیم داحادا بو دوره برلره دولانمیاجاخ!
بوجور باش باشا ورنده اوز آلمینده دییر بلکه چوخ بتر آدامدی ! و بوردادا گلدی تورکلری سریدی، مسخره الدی و سایتیدا ووردی بیربیرینه چیخدی گتدی!!!!!!!!!!

SHahab
Wednesday 10 October 12, 11:18 PM
نیگران قالمین سایتا انگل دوشوب کی ایشالله حل اولار (چون میگذرد ملالی نیست)
فقط بیدانا مساله کی وار ؛ اودا بودوکی اتحاد و هم بستگیمیزی الدن ورمیاخ
ایتین ایشی حورماخ دی دااااااااااااااااا چاره یوخدی دوزدی بیراز سسی گولای دی ولی دا چاره یوخدی

tuuran
Wednesday 10 October 12, 11:20 PM
می خوای در قبال این حرفا چی بشنوی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جز اینکه ... هستین!!!
آدامین کی ذاتی دوز اولمادی هر نه دسن چیخار
هاردان یانیخلیسان بولمورم ولی بتر اوت توتموسان
واسه سگ هایی مث شما حرف من یا یکی دیگه تاثیر نمیزاره چون شما ها لم یلد و لم یولد هستین (اومامیسیز و اولمیجاخسیز ) اصلا بویی از |آدمیت سرتون نمیشه

شهاب جان بولار بولسئن کیملردی ؟ بولار ئن نه دده دن خبلری وار نه ده اوجور کی گئرک ننه دن ، هردن بیر یا دا آیدان بیر ننه لرین گورولر . اونا گوره بولار نمنیه افتخار ائله سینلر ؟ نمنیه دل خوش اولسونلار آخی ؟ بولارئن افتخار ائله ماغا بیر شئیلری یوخدور کی هر زادی ایتیریبلر حتی الله هیده

SHahab
Wednesday 10 October 12, 11:24 PM
شهاب جان بولار بولسئن کیملردی ؟ بولار ئن نه دده دن خبلری وار نه ده اوجور کی گئرک ننه دن ، هردن بیر یا دا آیدان بیر ننه لرین گورولر . اونا گوره بولار نمنیه افتخار ائله سینلر ؟ نمنیه دل خوش اولسونلار آخی ؟ بولارئن افتخار ائله ماغا بیر شئیلری یوخدور کی هر زادی ایتیریبلر حتی الله هیده

ددیما تای دا میکروب دی دوشوب بورا ایشالله دوزلر ;)(ان الله مع الصابرین)

نام کاربری خلاف قوانین 16
Wednesday 10 October 12, 11:35 PM
ددیما تای دا میکروب دی دوشوب بورا ایشالله دوزلر ;)(ان الله مع الصابرین)
می دونی نورون های مغز یه مشکلی که دارن سیتوکینز درشون رخ نمی ده به همین دلیل بیماری مغزی قابل درمان نیست امیدوار نباش...

در هر صورت آنقدری دوست تو تبریز دارم که بتونم یه حساب کاربری برا خودم باز کنم:x

A.T.T
Wednesday 10 October 12, 11:40 PM
می دونی نورون های مغز یه مشکلی که دارن سیتوکینز درشون رخ نمی ده به همین دلیل بیماری مغزی قابل درمان نیست امیدوار نباش...

در هر صورت آنقدری دوست تو تبریز دارم که بتونم یه حساب کاربری برا خودم باز کنم:x

=))=))=))
هیساد دا هیساد

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 11:42 PM

در هر صورت آنقدری دوست تو تبریز دارم که بتونم یه حساب کاربری برا خودم باز کنم:ايكس

اقا من فکر اللرم بو خودی دی ازونده ترکی بولور؟

Wednesday 10 October 12, 11:44 PM

در هر صورت آنقدری دوست تو تبریز دارم که بتونم یه حساب کاربری برا خودم باز کنم:ايكس

خیر گارداش اله شوخلوقوموز یوخ من نه خودیم نه ده مدیرم گویون اوتوراخ سن الله ...

آقا نظریزه نچه نفر گلجاخ ورزیشگاها سایتدا کی اله بیر خبر یوخ اینشالا سهند ده پاتاداروخ...:x

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 11:49 PM
خیر گارداش اله شوخلوقوموز یوخ من نه خودیم نه ده مدیرم گویون اوتوراخ سن الله ...

آقا نظریزه نچه نفر گلجاخ ورزیشگاها سایتدا کی اله بیر خبر یوخ اینشالا سهند ده پاتاداروخ

اولار ازوی معرفی الییسن ؟؟؟؟

آرزو
Wednesday 10 October 12, 11:50 PM
اقا من فکر اللرم بو خودی دی ازونده ترکی بولور؟[/QUOTE]

شک المه مطمئین اول منده بیرنفره مشکوکام اوزون لووا وردی;)

_Arvin_
Wednesday 10 October 12, 11:50 PM
اردبیلی کاربرلرین بیری گشه بیر نوکتیه ایشاره الدی کی هش بیزلر و باشگاه ایندیجان اونا فیکیر ورممیشوخ؟!
یازمیشدی کی بیز 7 اتوبوس اردبیلدن تبریزه گلجاخ توپا باخماغا گورا، آیا مسئولار آیری شهریدن گلنلره یر نظرده آلیپلار ایستیراحتلرینه گورا؟
بیزلر بیریلوخ کی هر وقت ایستادیوم دولوپ حتما آیری شهریستاننان و شهریلردن ده ایستادیومدا حضورلاری وار، اما ایندیجان باشگاه بولارا
بیر ایش گور میوپ کی اولار کی اوزاخ یرلردن گلیللر و یول یورگونودولار بیر یر نظرده آلسنلار ایستیراحتلرینه گورا!
اله دیللر سوز گلر وخدینه یتیشر! اله گچن فصل ایستیقلال اویونی دی کی ایستادیومنان قییدیردیم، تاکسیدا اوتوموشدوم تاکسیچی دییردی
اوچ نفر بیر ده بالاجا بیر اوشاخ صوبح ساحات سگگیز یاریمدا میدان آذربایجاندا تیرتیر تییتیریردیلر و اللرینده بله ییه ییه منه ددیلر ایستادیوم!
تاکسیچی دییر منده تعجوب الدیم ددیم خیر اولا ایندیدن نیه گدیسیر ایستادیوما هله اویونا چوخ گالیر و بو تزلیغادا گاپیلاری آشماز لار؟
گدین بیر یرده ایستیراحت الیین وخدینده گدرسیز! دیر ددیلر، بیز شهریستاننان گلمیشوخ ( شهرلرین آدی یادیمدا دییر ) هش یریمیزده یوخدی! اله گدیروخ ایستادیومدا
ایستیراحت الییاخ.
بو خاطیرنی ددیم تا گورسدم کی بیر آز دا بیزیم هوادارلاریمیزین آزالماغی بوجور بیر ایمکاناتلارا دا ربطی وار! دوزدی قاباخجادا بو ایمکانات یوخودی
ایندی ده! ولی قاباخجایینان ایندینین چوخ فرقی وار! قاباخجا میلتین اولیدی ( و واقعیتده تجربه لری آزیدی ) و فقط ایسدییر دیلر هر نه یولونان و چتینلیغینان
اولموش اولسا گللر ولی چون موداویم بو ایش ایدامه تاپیر پس گت بگت چتین نظره گلر و داها آدام ارینر کی بو چتینلیغی جانینا آلسین!
نجه کی حتی تبریزدکیلرده ایمکانات ورمماخ و چتیننیخ چکمخا گورا ارینیللر گللر ایستادیوما! قالا کی بیری آیری شهردن گله!!!

احمدهاشمی
Wednesday 10 October 12, 11:52 PM
تا مادامی که جواب اینهایی که میان و اینجا شلوغ می کنن رو می دین ..................... وضعیت همینه ..................... شما اگه جواب ندید حسابی مورد سوزش قرار می گیرند و اخر سرم مدیر منشوری شون می کنه .................. با توهین اونها هم چیزی از ما کم نمیشه .................... پس خواهشا جواب ندید ...................... سکوت

Wednesday 10 October 12, 11:52 PM

شک المه مطمئین اول منده بیرنفره مشکوکام اوزون لووا وردی;)[/QUOTE]
باجی سن بیل مقدساتین کسبیمیزه باعث اولما ...

من کیمه آند ایچیم ایناناسیز خودی زاد دیرم...

آرزو
Wednesday 10 October 12, 11:56 PM

من کیمه آند ایچیم ایناناسیز خودی زاد دیرم...[/QUOTE]

الان دا یاپ مطمئین اولدوم اوزونسن

ali_Turk boy
Wednesday 10 October 12, 11:58 PM
اقای قوانین 16 ادن نمندی؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

آرزو کیمدی ده بیزده بیلاخ.........؟

احمدهاشمی
Thursday 11 October 12, 12:01 AM

من کیمه آند ایچیم ایناناسیز خودی زاد دیرم...[/QUOTE]

:D
قارداش بیر سوز دییم ............ ایستمیردیم دانیشام آمما دا چاره یوخ
وقتی سن ایستیرسن اند ایچن کی خودی دییلن ................. یانی اوزون اوز دیلیننن دییسن کی خودی سن
بیراز هوشلی باشلی اول ...................... چوخ تابلوسان

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 12:05 AM
فکر الییرم 1001 اولاسان فکر الییرم ها مطمعن درپییرم>؟

A.T.T
Thursday 11 October 12, 12:07 AM

x-(
بی نه فیکری دی
او بوجور ایش گورر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
x-(

Khagan
Thursday 11 October 12, 12:08 AM
غای مودورلر فعلن نچه ربع سایتین عضویتین باغلیین تا بو ناراحاتچیلیغین آپارسین آیری یرده بوشادسین، لاپ بله سایت الوب تفریحی یر!!!!!!!!!!

نیه بوجور حساس اولوسوز؟
ایه خوشوز گلمیر بیله سینن جوابین وئرمین چیخسین گئتسین

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 12:09 AM
بی نه فیکری دی

علی قردش منده ددیم فکر الییرم.........

تبريزلي
Thursday 11 October 12, 12:09 AM

يوخ بئي بو نه سوزدور دييسن من ايستميرديم بير شئي يازام اما اصلا او فيكري ائلمه اينديكي دوستوموزه قئشه تانيروق;)
1001 يئري بوش

Thursday 11 October 12, 12:10 AM

من کیمه آند ایچیم ایناناسیز خودی زاد دیرم...

وقتی سن ایستیرسن اند ایچن کی خودی دییلن ................. یانی اوزون اوز دیلیننن دییسن کی خودی سن
بیراز هوشلی باشلی اول ...................... چوخ تابلوسان[/QUOTE]
آقا من گوردوم بو بحثین آخیری خوش دییر دا بسدی...

آ احمد آقا اصلاً سن دین دوز سورا ناراحتدیخ چخسا دمیگین بو گده دییپ ها من هش یرده دممیشم خودیم سیز اوزوز دیپسیز...

آرزو باجی سنن ده قصد شوخلوقیدی بابا چوخ جیدی توتما

آقا دا بحث بو مورد ده بس دی گالسین سوریا ایندی 9 دقیقه دی 9 گون گالیر ایستفراغا اونی نینیاخ؟

sardarili
Thursday 11 October 12, 12:14 AM
عكسبازي: موزيك و هيجان(!) در تمرين تيم كمالوندتصاويري كه ميبينيد از تمرين عصر امروز شهرداري تبريزاست كه با خلاقيت هواداران اين تيم در نوازندگي و حركات موزون همراه بود.

سايت گل- در حاشيه تمرينات تيمهاي فوتبال ما گاهي اتفاقات جالبي رخ ميدهند. مثل تمرین عصر امروز تيم شهرداری تبریز كه با موزیک زنده و رقص هواداران این تیم در کنار زمین برگزار شد!http://u.goal.com/217900/217950hp2.jpg
ok

به گزارش خبرنگار گل در تبريز، تمرینات شهرداری در این روزها زیر نظر فراز کمالوند در زمین چمن بیمارستان رازی برگزار میشود. شهرداری تبریز از چهار دیدار خود فقط توانسته 2 امتیاز به دست آورد و فردا طي دیدار پنجم خود ساعت 15:30 در ورزشگاه باغشمال تبریز میزبان نیروی زمینی خواهد بود.
تصاويري كه ميبينيد از تمرين عصر امروز اين تيم است كه با خلاقيت هواداران اين تيم در نوازندگي و حركات موزون همراه بود.

http://u.goal.com/217900/217949hp2.jpg
http://u.goal.com/217900/217948hp2.jpg
http://u.goal.com/217900/217951hp2.jpg

- - - Updated - - -

بونی تانیسوز؟!

http://u.goal.com/217900/217970hp2.jpg

Thursday 11 October 12, 12:16 AM
اِ عکس منو از کجا گیر آوردی؟

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 12:20 AM
بلی تانییروخ قاسم حدادی فر ؟؟؟؟؟؟؟ دزدی سردریلی قردش

- - - Updated - - -

قوانین 16 بیه سن حدادی فر سن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sor
Thursday 11 October 12, 12:20 AM
باغشومالن بیدانا لیدری کی من اوزوم خاطیرین چوخ ایسترم ممد تبیل دی " گور نه دانس الیر عکس ده:D

یاشاسن

sardarili
Thursday 11 October 12, 12:21 AM
بلی تانییروخ قاسم حدادی فر ؟؟؟؟؟؟؟ دزدی سردریلی قردش

بولوسوز نیه بو گونه قالیب
همان قانون تراختوردان گتماق و بیزیم آهیمیز!!!

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 12:24 AM
sardarili (http://forum.tractorfc.com/member.php?3526-sardarili), قردش سن کافی نت اراز تانسان سردری ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sor
Thursday 11 October 12, 12:24 AM
بولوسوز نیه بو گونه قالیب
همان قانون تراختوردان گتماق و بیزیم آهیمیز!!!

دودان نولوب بیله سینه ؟ معتاد لارا اوخشور من اول تانیمادم ..گوزونه نولوب؟

sardarili
Thursday 11 October 12, 12:27 AM
sardarili (http://forum.tractorfc.com/member.php?3526-sardarili), قردش سن کافی نت اراز تانسان سردری ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله هله bozgord دو دا تانیرام اوزاخدان البته!;)

آرزو
Thursday 11 October 12, 12:27 AM
بی نه فیکری دی

علی قردش منده ددیم فکر الییرم.........

مطمئین اول 1001 ایشی دییر ریضا چوخ شرفلی انساندی هیش واخ بو ایشی گورمز

sardarili
Thursday 11 October 12, 12:28 AM
دودان نولوب بیله سینه ؟ معتاد لارا اوخشور من اول تانیمادم ..گوزونه نولوب؟

عكس ويژه: صورتزخمي!!/ قاسم حداديفر بعد از جراحيمصدوميت حداديفر به قدري شديد بود كه صورتش ساعتها زير عمل جراحي قرار گرفت. به گفته پزشك جراح، استخوانهاي گونهي قاسم پودر شده بود!

http://u.goal.com/217900/217970hp2.jpg

سايت گل- قاسم حداديفر يكي از بدشانسترين بازيكنان فوتبال ماست. او كه از هافبكهاي مورد علاقه كارلوس كيروش محسوب ميشود، درست در روزهايي كه بازيكن اصلي تيم ملي شده بود از ناحيه زانو شديدا مصدوم شد و چند ماه در خانه نشست.
حداديفر در ابتداي اين فصل 5هفته اول را به دليل مشكلات انتقال از تراكتورسازي به ذوباهن از دست داد و تازه يكي دو هفته بود به ميدان برگشته بود كه در مقابل داماش از ناحيه صورت مصدوم شد.
او هفته گذشته استخوانهاي شكسته گونهاش را به دست جراحان متخصص سپرد و به اين شكل و شمايل در آمد.

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 12:33 AM
اقا منب بخیشلییز ددیم 1001 دی ازوم ده بیلدیم انون ایشدییر شرمنده ..........

Thursday 11 October 12, 12:47 AM
من فیکرلشیرم گورورم آخی بو وضع ده تبریزین 1800000 جمعیتی وار، اونون آزی 900000 آروادی، 200000 مین دانش آموز دی 700000 مین ده طبق آمار رسمی در شهر مشغول به کار واریمیز بو بی شرف لر لاپ بله او قصدینن سالدیلار شنبه ی گورخورام آز آدام گله...

آ سن الله ایشه گدنلر حتی ایه ایخراج اولسالار دمسین لر کی وله بابا دانش آموز لار دا همچنین...

A.R.S
Thursday 11 October 12, 12:54 AM
بیراز هوشلی باشلی اول ...................... چوخ تابلوسان

آقا من گوردوم بو بحثین آخیری خوش دییر دا بسدی...

آ احمد آقا اصلاً سن دین دوز سورا ناراحتدیخ چخسا دمیگین بو گده دییپ ها من هش یرده دممیشم خودیم سیز اوزوز دیپسیز...

آرزو باجی سنن ده قصد شوخلوقیدی بابا چوخ جیدی توتما

آقا دا بحث بو مورد ده بس دی گالسین سوریا ایندی 9 دقیقه دی 9 گون گالیر ایستفراغا اونی نینیاخ؟

بتر بیر نفرین یازیسینا اوخشور البته حدس وراما ... بتر اشنادی نوع یازیسی تنها سایت دا 3 نفر یازار دمیگین ... یا بوجور دست کلمه لردن ..

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 12:58 AM
اردبیلی کاربرلرین بیری گشه بیر نوکتیه ایشاره الدی کی هش بیزلر و باشگاه ایندیجان اونا فیکیر ورممیشوخ؟!
یازمیشدی کی بیز 7 اتوبوس اردبیلدن تبریزه گلجاخ توپا باخماغا گورا، آیا مسئولار آیری شهریدن گلنلره یر نظرده آلیپلار ایستیراحتلرینه گورا؟
بیزلر بیریلوخ کی هر وقت ایستادیوم دولوپ حتما آیری شهریستاننان و شهریلردن ده ایستادیومدا حضورلاری وار، اما ایندیجان باشگاه بولارا
بیر ایش گور میوپ کی اولار کی اوزاخ یرلردن گلیللر و یول یورگونودولار بیر یر نظرده آلسنلار ایستیراحتلرینه گورا!
اله دیللر سوز گلر وخدینه یتیشر! اله گچن فصل ایستیقلال اویونی دی کی ایستادیومنان قییدیردیم، تاکسیدا اوتوموشدوم تاکسیچی دییردی
اوچ نفر بیر ده بالاجا بیر اوشاخ صوبح ساحات سگگیز یاریمدا میدان آذربایجاندا تیرتیر تییتیریردیلر و اللرینده بله ییه ییه منه ددیلر ایستادیوم!
تاکسیچی دییر منده تعجوب الدیم ددیم خیر اولا ایندیدن نیه گدیسیر ایستادیوما هله اویونا چوخ گالیر و بو تزلیغادا گاپیلاری آشماز لار؟
گدین بیر یرده ایستیراحت الیین وخدینده گدرسیز! دیر ددیلر، بیز شهریستاننان گلمیشوخ ( شهرلرین آدی یادیمدا دییر ) هش یریمیزده یوخدی! اله گدیروخ ایستادیومدا
ایستیراحت الییاخ.
بو خاطیرنی ددیم تا گورسدم کی بیر آز دا بیزیم هوادارلاریمیزین آزالماغی بوجور بیر ایمکاناتلارا دا ربطی وار! دوزدی قاباخجادا بو ایمکانات یوخودی
ایندی ده! ولی قاباخجایینان ایندینین چوخ فرقی وار! قاباخجا میلتین اولیدی ( و واقعیتده تجربه لری آزیدی ) و فقط ایسدییر دیلر هر نه یولونان و چتینلیغینان
اولموش اولسا گللر ولی چون موداویم بو ایش ایدامه تاپیر پس گت بگت چتین نظره گلر و داها آدام ارینر کی بو چتینلیغی جانینا آلسین!
نجه کی حتی تبریزدکیلرده ایمکانات ورمماخ و چتیننیخ چکمخا گورا ارینیللر گللر ایستادیوما! قالا کی بیری آیری شهردن گله!!!

بو نی داوا وسطینده یازدیم، اوخودوز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

Thursday 11 October 12, 01:00 AM
بتر بیر نفرین یازیسینا اوخشور البته حدس وراما ... بتر اشنادی نوع یازیسی تنها سایت دا 3 نفر یازار دمیگین ... یا بوجور دست کلمه لردن ..

آ ارسلان من نوکرم منیم جورات اولسیدی دگم کیمم گلردیم سیزین داواخانیا دا نه قدر فیکیرلشدیم گوردوم گان توشر همی من هله جوانام همی سن گوی اوتوراخ دا بحث بسدی من تسلیم سنه تسلیم با ....

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 01:00 AM

سلام ارسلان،
سنین حدسلرین دوز اولور دنن!

A.R.S
Thursday 11 October 12, 01:02 AM
آ ارسلان من نوکرم منیم جورات اولسیدی دگم کیمم گلردیم سیزین داواخانیا دا نه قدر فیکیرلشدیم گوردوم گان توشر همی من هله جوانام همی سن گوی اوتوراخ دا بحث بسدی من تسلیم سنه تسلیم با ....

یاخجی ایش گورموسن بیراز اوزاخ دور ر ا ...... !

sor
Thursday 11 October 12, 01:37 AM
من 14 دقیقه بیشتر شارژ ندارم اگر فحشی چیزی می خواین بدین تو همین 14 مین بدین ...

حالا چه اصراری داری که بهت فحش بدیم؟

تا شارژت تموم نشده شماره اصلیتو (اونی که دایورت نیس ) رو خصوصی کن بشینیم رو در رو حل کنیم.

RED.FC
Thursday 11 October 12, 10:42 AM
بهترین شعار هنگام ورود امیر :

قسسسسسم به هر چی مرده..........قلعه نویی نامرده..........تا وقتی اسم پووووووول مییااااااد......با منصور برمیگرده

mortozpasha
Thursday 11 October 12, 11:08 AM
بهترین شعار هنگام ورود امیر :

قسسسسسم به هر چی مرده..........قلعه نویی نامرده..........تا وقتی اسم پووووووول مییااااااد......با منصور برمیگرده

بهترین شعار هنگام ورود استقلال :
قسسسسسم به هر چی مرده..........استقلالی نامرده..........وقتی میااااااااااد به میدون......با گریه برمیگرده :((

;;)

ای وای نه اولار 3 دانا ووراخ دیاخ 3 تایی برمیگرده :x

RED-TNT
Thursday 11 October 12, 12:13 PM
فعلا کی نظرسنجی سایت دییر هشزاد دمیاخ
ولی اگر دساخ دا شعارین دوزون دیین
قسم به ... وفتی که اسم پول میاد با منصور بر میگرده.

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 12:23 PM
سلامممممممممممممممممممممم

- - - Updated - - -

makulu2 (http://forum.tractorfc.com/member.php?6885-makulu2),
RED-TNT (http://forum.tractorfc.com/member.php?43-RED-TNT)

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 12:31 PM
سلامممممممممممممممممممممم

- - - Updated - - -

makulu2 (http://forum.tractorfc.com/member.php?6885-makulu2),
RED-TNT (http://forum.tractorfc.com/member.php?43-RED-TNT)

سلام، قردش!!!
دوزدی پست نامربوطییدی، داها نینماخ جوابیوی وردیم اورگین سینماسین!:D

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 12:34 PM
سلام، قردش!!!
دوزدی پست نامربوطییدی، داها نینماخ جوابیوی وردیم اورگین سینماسین!:D

نخبر دونن اخشام واریدون؟؟؟؟

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 12:41 PM
نخبر دونن اخشام واریدون؟؟؟؟

نمنه دن، واریدیم؟

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 12:43 PM
امروز شهرداری رو تنها نذارید هواداران باغیرت........

- - - Updated - - -

امروز شهرداری رو تنها نذارید هواداران باغیرت........

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 12:58 PM
نمنه دن، واریدیم؟

بیدا تهرانی استیفراغین هواداری گلمیشدی سفهلدی یامانادوخ:D

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 01:04 PM
بیدا تهرانی استیفراغین هواداری گلمیشدی سفهلدی یامانادوخ:D

هن گوردوم نجور سیزی بازیچه المیشدی و سایتی دا وورموشدوز بیر بیرینه؟!:D

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 01:07 PM
هن گوردوم نجور سیزی بازیچه المیشدی و سایتی دا وورموشدوز بیر بیرینه؟!:D

frna بیدا سعر گویدی گده اله یانردیکی:D

sahar_tiraxturchi
Thursday 11 October 12, 01:08 PM
بوردا بولاري يازماخ اسپم دي. ولي بي سوز دييم بيلزه بو طرف كي هردن بوجور گلير بوردا جنجال يارالدير من قشح تانيرام. ولي حيف كي آدام ايستمير بيرينين آبريسينن اويناسين. ولي هركسه اعتماد ائلميين;)
بوننان سورا دا بوجور موارد ده سايميين شرين سوغسون

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 01:10 PM
frna بیدا سعر گویدی گده اله یانردیکی:D

گوردوم.
سنین نظریوه قلعه نویین قاباغیندا، تونیه بیردانا قشه شوعار جورلیاخ و ایستادیومدا دیاخ نمنه دی؟
ها اوخیاردوخ ..... بیز گلمیشوخ اونا تای بیر زاد!

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 01:12 PM
بوردا بولاري يازماخ اسپم دي. ولي بي سوز دييم بيلزه بو طرف كي هردن بوجور گلير بوردا جنجال يارالدير من قشح تانيرام. ولي حيف كي آدام ايستمير بيرينين آبريسينن اويناسين. ولي هركسه اعتماد ائلميين;)
بوننان سورا دا بوجور موارد ده سايميين شرين سوغسون
سلام سحر باجی اخ یکه سوزلر ددی من بتر هیس یدیم دا ازمنان چخانی ددیمx-(

R.F.A
Thursday 11 October 12, 01:14 PM
هر زامان هر يئرده ميزبان بيزوخ مئيداندا موني ثابيت ائلميشوخ بوتون اويونلاردا قاردا ياغيشدا سئلده توفاندا گؤسترين غئيرتيزي تورک آسلانلار
بيزيم تيم هر اويني اوتسا يا اوتوزسادا تيميميزه ال چالاروخ 90 ديقه قوتولسادا
سن بو ليگين ائن بؤيوک قهرمانيسان
هر زامان هر يئرده بيزه ايفتيخار ياراتميسان

hər zaman hər yerdə mizban bizux meydanda muni sabit eləmişux bütün oyunlarda qarda yağışda seldə tufanda göstərin qeyrətizi türk aslanlar
bizim tim hər oyni utsa ya utuzsada timimizə əl çalarux 90 dəyqə qutulsada
sən bu ligin en böyük qəhrəmanısan
hər zaman hər yerdə bizə iftixar yaratmısan

sahar_tiraxturchi
Thursday 11 October 12, 01:14 PM
سلام سحر باجی اخ یکه سوزلر ددی من بتر هیس یدیم دا ازمنان چخانی ددیمx-(

عيبي يوخ سايميين عل چكر;)

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 01:18 PM
گوردوم.
سنین نظریوه قلعه نویین قاباغیندا، تونیه بیردانا قشه شوعار جورلیاخ و ایستادیومدا دیاخ نمنه دی؟
ها اوخیاردوخ ..... بیز گلمیشوخ اونا تای بیر زاد!
اله همان شعار اولسون به جای کمال وند تونی دیاخ

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 01:21 PM
سحر خانوم او کیمدی دییز بیزده تانیاخ؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

sahar_tiraxturchi
Thursday 11 October 12, 01:23 PM

- - - Updated - - -

ايشيز اولماسين كيمدي. ايشالله اوزي هيدايت اولونار. ولي سيز اصلا بيلسينه گلنده جواب وئرميين گورسون سايان يوخدي عل چحسين. بير اوشاخ مغزلي بيريدي

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 01:23 PM
عيبي يوخ سايميين عل چكر;)

چشم :x باجی نخبر؟

R.F.A
Thursday 11 October 12, 01:28 PM
يئللر ياتار توفانلار ياتار
ياتماز تيرختور بايراغي
اودلار سؤنر دئوران دؤنر
دؤنمز تيرختور طارفداري
خلقين ديلينده افسانه لر وار افسانييوخ بيز افسانييوخ
افسانه لر دؤنمزلر آما بيز دؤنموشوخ چوخ چاليشميشوخ

بورا بيزيم تبريزين ياديگارئدئر
آزربايجانئمئزئن ايفتيخارئدئر
بوردان گچن بيرينين گؤز ياشئني سيلري
بوردان دؤنوش يوخ

70 مين يورک 140 مين بيلک چاغئرداندا تيرختور يئخئلئر فلک
هر کس موني بيلمه سه حقيقتي گؤرمه سه يئخئلئپ يرده قالار دئماخ نه گه ره ک

yellər yatar tufanlar yatar yatmaz tirəxtur bayraği
odlar sönər devran dönər dönməz tirəxtur tərəfdari
xəlqin dilində əfsanələr var əfsaniyux biz əfsaniyux
əfsanələr dönməzlər amma biz dönmüşüx çox çalışmışux

bura bizim təbrizin yadigarıdır
azərbaycanımızın iftixarıdır
burdan geçən birini göz yaşıni silri
burdan dönüş yox

yetmiş min yürək 140 min bilək çağırdanda tirəxtur yıxılır fələk
hər kəs muni bilməsə həqiqəti görməsə yıxılıp yerdə qalar demax nə gərək

ali_Turk boy
Thursday 11 October 12, 01:28 PM
ايشيز اولماسين كيمدي. ايشالله اوزي هيدايت اولونار. ولي سيز اصلا بيلسينه گلنده جواب وئرميين گورسون سايان يوخدي عل چحسين. بير اوشاخ مغزلي بيريدي

تایید ....تایید..

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 01:33 PM
اله همان شعار اولسون به جای کمال وند تونی دیاخ

نظریزه بو شوعاری بیر آز تکمیلداخ و تونیه دیاخ نجور دی ؟

R.F.A
Thursday 11 October 12, 01:40 PM
ســـــــــــــــن ســـــــن تورکلرين اولدوزو
شامپييونلوخ ياراشير سنه قارتال تيرختور
سنينلهيه م هر زامان سن کي يانليز دييلسن
40 ايلليخ سئوداميزسان بيز سنينله قورورلويوز

قيرميز قارتال تيميميز
سنینله ای قمیمیز
40 ايلليخ سئوداميزسان
قورورلويوخ سنله بيز
گاز وئرگاز وئر تيرختور رقيبلرين ازيلسين
گاز وئر يولونان دؤنمه سنکي يانليز دييلسين

سن تورکلرين اولدوزو
کؤينهلرين قيرميزي
قيرميز يئل کيمين اَسر
رقيبلريني دهلر
گاز وئرگاز وئر تيرختور رقيبلرين ازيلسين

بوتون عشقيلي دوستلار
گلیب سنی قوجاخلار
اوشاخلاردا بوي آتار
بو سؤزلره سؤز قاتار
گاز وئر گاز وئر تيرختور رقيبلرين ازيلسين

səəəəəəəəən səəən türklərin ulduzu şampiyonlux yaraşır sənə qartal tirəxtur
səninləyəm hər zaman sən ki yanlız dəyilsən 40 illıx sevdamızsan biz səninlə qururluyuz

qırmız qartal timimiz
səninlə ey qəmimiz
40 illıx sevdamızsan qururluyux sənlə biz
gaz vergaz ver tirəxtur rəqiblərin əzilsin gaz ver yolunan dönmə sənki yanlız dəyilsin

sən türklərin ulduzu
köynəhlərin qırmızı
qırmız yel kimin əsər
rəqiblərini dələr
gaz vergaz ver tirəxtur rəqiblərin əzilsin
gaz ver yolunan dönmə sənki yanlız dəyilsin

bütün eşqili dostlar
gəlip səni qucaxlar
uşaxlarda boy atar
bu sözlərə söz qatar
gaz vergaz ver tirəxtur rəqiblərin əzilsin gaz ver yolunan dönmə sənki yanlız dəyilsin

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 01:42 PM
آ ریضا بوردا هش فنی بحث الین یوخدی! اله هانچی تاپیکه گدیسن گوروسن چتروما تای بیر زاد دی؟!:D

ahmad-germany
Thursday 11 October 12, 01:50 PM
دوسلار دیقت الیین کی
یوزه یئتمیش دئییپ کی
شعار وئرمیاخ و اوز تیمیمیزی تشویق الیاخ
بس خواهشن شعار وئرماغی باشیزدان آتین و ملتین نظرینه احترام قویون
بخصوص آغای امین موسوی بنگاهدار سابق و حال حاضر

- - - Updated - - -

دوسلار دیقت الیین کی
یوزه یئتمیش دئییپ کی

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 01:51 PM
آنتونی بیز گلمیشوخ / هشواخ سنی ته قویماروخ

آنتونی بیز عاشیقوخ / تیراختورون ویگاریوخ

آنتونی بیز یارینوخ / ستارخانین اولادیوخ

بیز ریکابوندا واروخ / هشواخ سنی ته قویماروخ

شوعار ورماخ عوضینه بونی دساخ نظریز ندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sor
Thursday 11 October 12, 01:52 PM
شنبه 29 مهر استادیوم سهند

10691

R.F.A
Thursday 11 October 12, 01:55 PM
تيرختور قودرتينن گلجاخ يئتيشيپ مئيداندا فوتبال مئيدانيني سؤکجاخ
بايراغي يوکسلديپ مئيداندا گازا باساجاخ
يازيخ رقيبه باخاندا توم سسيني کسجاخ

- - - Updated - - -

دوسلار دیقت الیین کی
یوزه یئتمیش دئییپ کی

- - - Updated - - -
100%
Yüzdə Yüz

R.F.A
Thursday 11 October 12, 02:10 PM
باخين گؤرون ميلت نجور هئيراندا قاليپ
120 مين نفر ايستادييومدا سس ساليپ
ياشاسين آزربايجان ياشاسين تيرختور
سونرا هاممي اَياغا قالخيپ سون گوجييله ال چالير

samannn18
Thursday 11 October 12, 03:33 PM
10692

lllllazerbaijanlllll
Thursday 11 October 12, 04:01 PM

شوعار ورماخ عوضینه بونی دساخ نظریز ندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آآآ من بولاری بیندیم-بیز تونی تشویخ ایلماغینان چالمیشیخ بو پول پرست قلعه مرغین آغزیننان

farshid-1990
Thursday 11 October 12, 04:57 PM
http://zendeginews.com/smartpicture1.aspx?f=//photoNews/5c855bc5-8edc-4555-af93-2fbfe5072129.JPG&w=200&h=150 (http://zendeginews.com/photoNews/5c855bc5-8edc-4555-af93-2fbfe5072129.JPG)
محمد ابراهيمي در جواب آرش برهاني كه گفته بود «تراكتوري»ها اين فصل خواب نايب قهرماني را ببينند، ميگويد:« آقايان فكر نكنند، چه خبر است. استقلاليها هم خواب بردن ما را ببينند. اصلا آنها در خواب ببينند كه امسال قهرمان يا نايب قهرمان شوند. جام براي تيمهاي شهرستاني است. اولويت قهرماني امسال با سپاهان و تراكتورسازي است و بعد با تيمهاي پايتخت. در زمين نشان مي دهيم كه ما بايد خواب ببينيم يا استقلالي ها. همين استقلال هر سال دنبال چند بازيكن تراكتورسازي است. خودشان هم تراكتور را به عنوان يك قطب در فوتبال ايران قبول دارند. فقط ناراحتند كه تراكتوري ها بيش از حد پرشور هستند. از وقتي ما يك قطب جديد در فوتبال ايران شده ايم، آنها ناراحت شده اند. تراكتورسازي بزرگتر از استقلال و پرسپوليس است و همه مربيان و بازيكنان آرزوي بازي و مربيگري در اين تيم پر طرفدار را دارند.خوشحالم و افتخار مي كنم كه در تراكتورسازي بازي مي كنم و شك نكنيد روز بازي به استقلالي ها ثابت مي كنيم كه چه كسي خواب مي بيند و چه كسي بيدار است.»

منبع : زندگی نیوز

F14 :ايكس

seccad
Thursday 11 October 12, 05:06 PM
نمیدونم این سردار واقعا زرنگه یا خیلی تنبل و بی فکر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
از حالا چند تا بازیکن خوب بی تیم هستند و تنها تیم بزرگی که سهمیه جذب بازیکن داره تراختوره.چون اس اس و پس پس و سپاهان و مس جاشون پر شده...............
بازیکن هایی مثل میداوودی و جمشیدیان و داوود حقی و جاسم کرار و خیلی های دیگه که تا نیم فصل همینطور ساز جدایی خواهند داد.................
انشا الله این بار هم جعفری سستی نکنه..................نیم فصل اول سال قبل 29 امتیاز و نیم فصل دوم 37 امتیاز.................
البته امسال هم قرعه خوب بود و نیم فصل دوم بازیهای مهم مثل نفت تهران راه آهن سپاهان ذوب آهن فجر پرسپولیس ملوان داخل خونه خواهد بود ................
من که دلم خیلی روشنه

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 06:02 PM
آآآ من بولاری بیندیم-بیز تونی تشویخ ایلماغینان چالمیشیخ بو پول پرست قلعه مرغین آغزیننان

آی یاشا، سوز بوندادی اله، منده دییرم نیه گره قلعه نویی توهین الماغینان اوزوموزی اونون بازیچسی الیاخ؟
گره حالی توتولا اوزوده تیراختور مدلی و آذربایجان فرهنگی مدلی!!!!!!
گره تونی گیرنده میدانا قان قویاخ!
ایستادیومی پاتتاداخ!
حماسه یارالدا!
گره آبی لرین اوریین تیتیرداخ!
گره آبی گویی جیراخ تا ایستادیومون باشین اوتوندکی گویده آل رنگی اولا!!!!!!

BEHZAD1354
Thursday 11 October 12, 06:09 PM
گورسن فدراسیونون جسارتی وار تیراختور - ایستیفراغ اویونون سالسین جمعه گونونه ؟

گوراخ ایران - کره اویونودا چوخ تاماشاچی اولور یا تیراختور آذربایجان - ایستفراغ اویونوندا؟ :-? ;) :D

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 06:11 PM
در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (3 کاربران و 2 مهمان ها)

احمدهاشمی (http://forum.tractorfc.com/member.php?12381-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%D B%8C):D

- - - Updated - - -

گورسن فدراسیونون جسارتی وار تیراختور - ایستیفراغ اویونون سالسین جمعه گونونه ؟

گوراخ ایران - کره اویونودا چوخ تاماشاچی اولور یا تیراختور آذربایجان - ایستفراغ اویونوندا؟ :-? ;) :D

بیزیم توپدا چوخ اولاجاخ:D

_Arvin_
Thursday 11 October 12, 06:13 PM
بو شوعارین ریتمی...... همانجور کی اوخونار دی اله اوجور اولاجاخ، آما TTTT و اوز به اوز TTTT لرین همکارلیغینان قشه تر اولاجاخ!
بو جور کی بیریمجی بیت ملاییم ریتمینن و فقط چپیحینن TTTTلرین توصوتینان باشلاناجاخ 2سری دیلجاخ!
اوز به اوز TTTT لر 2مینجی بیتی همان شراییتده دوباره 2 سری دیجاخلار!
TTTTلر 3مونجی بیتی شورلی، تبیل و چپیینن بیرلیخدا و یین ریتمینن و آتیلیپ توشماغینان 2 سری دییجاخلار!
و آخیر بیتی ده اوز به اوز TTTT لر همان شراییتده دیجاخلار!
و دوباره اولدن بیر سری ده بو شوعار هر ایکی طرفدن دییلجاخ همان شراییت ده و قورتولاجاخ!

البته من بیر عددی دییرم کی تصمیم گیرنده اولام دوسلارین نظرینن و منده موندا گوردوم کی گره جوی جهنمی بیر جو الیاخ ایستادیومدا بو شوعاری جورلدیم!:x

مودور لر ده نظرلرین بو باره ده دسینلر لوطفا؟!:x

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 06:21 PM
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSUVcRMkf-e7KTg_vLxZsF_fJkukq7ooUiOTZFEUOjVLGX-T6YJgg2 دا ممد گویاجاخ تورانا:x:x

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 06:35 PM
بیز بولا اوز یووالاندا اوتموشوخ بوردادا اوتاجیوخ:x:x:x:x

Mohammad yegane
Thursday 11 October 12, 06:51 PM
در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 4 مهمان ها)

BEHZAD1354 (http://forum.tractorfc.com/member.php?8378-BEHZAD1354),
hamed.sd (http://forum.tractorfc.com/member.php?8449-hamed-sd)+,
Turk-Az (http://forum.tractorfc.com/member.php?16043-Turk-Az)